ÖIDM Terräng /Region Alue M 2.5.2015

T U L O K S E T

© Vörå IF

Kilpailun sarjat: F9; P9; F10; P10; F11; P11; F12; F13; P12; P13; F14; F15; P14
; P15; D17; D19; D/N; D40; D45; H17; H19; H/M; H35; H40; H50


F9 Flickor Tytöt 9 1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nea Rönn                 Vasa Idrottssällskap          4.38,6
  2. Julia Backlund           IK Falken                     4.46,2       0.07,6
  3. Johanna Häggkvist        IF Kraft                      4.46,9       0.08,3
  4. Malin Cederholm          IF Nykarlebynejden            4.47,6       0.09,0
  5. Winnie Markén            IF VOM                        4.59,5       0.20,9
  6. Emelie Forsbacka         IK Falken                     5.03,3       0.24,7
  7. Ellinor Halonen          IF Kraft                      5.03,9       0.25,3
  8. Elisabeth Kvist          Vasa Idrottssällskap          5.09,8       0.31,2
  9. Hilda Hautamäki          IK Falken                     5.13,0       0.34,4
 10. Anna-Lucia Liikanen      IK Falken                     5.13,5       0.34,9
 11. Mariela Byskata          Vasa Idrottssällskap          5.17,3       0.38,7
 12. Emilia Liljeqvist        IF Nykarlebynejden            5.19,1       0.40,5
 13. Tilde Nordman            Vasa Idrottssällskap          5.20,1       0.41,5
 14. Nellie Lindberg          IF Femman                     5.21,1       0.42,5
 15. Kajsa Back               IF VOM                        5.23,4       0.44,8
 16. Mila Backman             IK Falken                     5.30,8       0.52,2
 17. Tora Backholm            Vasa Idrottssällskap          5.32,0       0.53,4
 18. Nathalie Lindström       IF Femman                     5.32,7       0.54,1
 19. Venla Torrkulla          IF VOM                        5.48,9       1.10,3
 20. Elin Eriksson            IF VOM                        5.50,0       1.11,4
 21. Amanda Tarvonen          IK Falken                     5.57,8       1.19,2
 22. Tindra Kock              IK Falken                     5.59,4       1.20,8
 23. Linn Österberg           IF VOM                        6.00,9       1.22,3
 24. Ilone Kock               IK Falken                     6.07,9       1.29,3

 Poisjääneet   2
  -   5.            Tuva Nylund              Vasa Idrottssällskap
  -  13.            Wilma Liljeqvist         IF Nykarlebynejden
Sarjaluettelo

P9 Pojkar Pojat 9 1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Isac Sjöholm             IF Drott                      4.18,4
  2. Isak Finskas             IF Femman                     4.22,3       0.03,9
  3. Felix Kass               IK Falken                     4.25,5       0.07,1
  4. Axel Granbäck            IF Kraft                      4.27,2       0.08,8
  5. Melker Wikblom           IF Nykarlebynejden            4.28,8       0.10,4
  6. Matts Södergård          IF VOM                        4.36,9       0.18,5
  7. Hampus Berglund          IF VOM                        4.45,9       0.27,5
  8. Sander Wikblom           IF Nykarlebynejden            4.47,6       0.29,2
  9. Emil Nyfors              Larsmo IF                     4.52,0       0.33,6
 10. Jim Ström                IF Nykarlebynejden            4.57,0       0.38,6
 11. Ville Nybacka            IK Falken                     4.59,3       0.40,9
 12. Jonathan Karlsson        IF Femman                     5.00,0       0.41,6
 13. Theo Gullberg            Vasa Idrottssällskap          5.00,9       0.42,5
 14. Emrik Ehrman             Vasa Idrottssällskap          5.04,1       0.45,7
 15. Eddie Wikblom            IF Nykarlebynejden            5.07,6       0.49,2
 16. Valter Ehnvall           IK Falken                     5.12,9       0.54,5
 17. Alexander Storm          Vasa Idrottssällskap          5.13,5       0.55,1
 18. Alvin Nordin,            IF Kraft                      5.14,2       0.55,8
 19. Dennis Finne             IF Femman                     5.17,7       0.59,3
 20. Iivar Häggman            IF VOM                        5.25,1       1.06,7
 21. Elias Ådjers             IF Länken                     5.38,2       1.19,8
 22. Max Byström              IK Falken                     5.40,2       1.21,8
 23. Benjamin Rönngård        IF Drott                      5.44,5       1.26,1

 Poisjääneet   3
  -  35.            Paavo Seppälä            IF Femman
  -  48.            Axel Södergård           Vasa Idrottssällskap
  -  50.            Viktor Liljeqvist        IF Nykarlebynejden
Sarjaluettelo

F10 Flickor Tytöt 10 1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hanna Lindberg           IF Femman                     4.17,9
  2. Jamira Suarez            IF Drott                      4.25,5       0.07,6
  3. Ciia Karlsson            IF Femman                     4.26,0       0.08,1
  4. Tilde Stråka             IF Nykarlebynejden            4.28,2       0.10,3
  5. Emma Korhonen            IF Femman                     4.31,7       0.13,8
  6. Milla Ström              IF Nykarlebynejden            4.37,4       0.19,5
  7. Mia Backman              IF Drott                      4.38,9       0.21,0
  8. Lina Nybacka             IK Falken                     4.39,8       0.21,9
  9. Wilma Lerstrand          Vasa Idrottssällskap          4.42,7       0.24,8
 10. Edith Carlsson           Vasa Idrottssällskap          4.43,6       0.25,7
 11. Jenny Liljedal           IF Kraft                      4.46,3       0.28,4
 12. Lilja Lindahl            IF Femman                     4.48,2       0.30,3
 13. Alina Grön               IF VOM                        4.55,9       0.38,0
Sarjaluettelo

P10 Pojkar Pojat 10 1 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jani Mäenpää             Gamlakarleby IF               4.05,0
  2. Anton Sabel              IF Femman                     4.07,7       0.02,7
  3. Kevin Paulin             IF Femman                     4.09,1       0.04,1
  4. Anton Forsström          IF Åsarna                     4.10,9       0.05,9
  5. Aatu Paananen            Gamlakarleby IF               4.14,3       0.09,3
  6. Oscar Grannas            IF Drott                      4.16,4       0.11,4
  7. Nemo Parhiala            IK Falken                     4.21,4       0.16,4
  8. Amos Nordström           IF Nykarlebynejden            4.24,6       0.19,6
  9. Adam Järv                Vasa Idrottssällskap          4.25,2       0.20,2
 10. Viktor Store             Gamlakarleby IF               4.32,3       0.27,3
 11. Isak Liljeqvist          IK Falken                     4.33,3       0.28,3
 12. Kasper Biskop            Gamlakarleby IF               4.34,2       0.29,2
 13. Viktor Nordin,           IF Kraft                      4.43,3       0.38,3
 14. Filip Stark              Vasa Idrottssällskap          4.43,7       0.38,7
 15. Oliver Tainio            Gamlakarleby IF               4.44,2       0.39,2
 16. Adrian Berts             IF Femman                     4.44,7       0.39,7
 17. Jesse Hakala             IF Femman                     4.45,1       0.40,1
 18. Hugo Back                IF VOM                        4.45,6       0.40,6
 19. Jimi Rousu               Gamlakarleby IF               4.51,0       0.46,0
 20. Adrian Järv              Vasa Idrottssällskap          5.44,3       1.39,3

 Poisjääneet   1
  -  80.            Nico Hakala              IF Femman
Sarjaluettelo

F11 Flickor Tytöt 11 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Teodora Westerlund       IF Drott                      8.50,5
  2. Tindra Jansson           IF VOM                        9.13,7       0.23,2
  3. Hanna Granbäck           IF Kraft                      9.18,6       0.28,1
  4. Emmi Parhiala            IK Falken                     9.27,3       0.36,8
  5. Alicia Björkvik          IK Falken                     9.48,6       0.58,1
  6. Laura Ström              IF Nykarlebynejden            9.52,1       1.01,6
  7. Ellen Kansa              Malax IF                     10.02,5       1.12,0
  8. Enya Hjulfors            IK Falken                    10.25,2       1.34,7
  9. Felicia Lindström        IF Femman                    10.49,7       1.59,2
 10. Sandra Jansson           IF Drott                     11.24,4       2.33,9

 Poisjääneet   2
  -  99.            Anna Sandell             IK Falken
  - 100.            Julianna Luoma           Vasa Idrottssällskap
Sarjaluettelo

P11 Pojkar Pojat 11 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. William Forsbacka        IK Falken                     8.32,9
  2. Herman Höglund           IK Falken                     8.38,7       0.05,8
  3. Jakob Ehrs               IF VOM                        8.43,2       0.10,3
  4. Eddie Björkskog          IK Falken                     8.50,5       0.17,6
  5. William Westerlund       IF Drott                      8.59,2       0.26,3
  6. David Wikman             IK Falken                     9.05,0       0.32,1
  7. Albin Kass               IK Falken                     9.20,0       0.47,1
  8. Filip Nilsström          IF Nykarlebynejden            9.52,8       1.19,9
  9. Jacob Björklund          IK Falken                    10.16,9       1.44,0
 10. Kasper Paulin            IF Femman                    10.47,0       2.14,1
Sarjaluettelo

F12 Flickor Tytöt 12 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Frida Häggkvist          IF Kraft                      8.41,8
  2. Linnéa Källbacka         IF VOM                        8.47,1       0.05,3
  3. Frida Utfolk             Tjöck IK                      8.58,3       0.16,5
  4. Michelle Nyback          IF Nykarlebynejden            9.02,6       0.20,8
  5. Lova Forsman             IF Drott                      9.11,4       0.29,6
  6. Matilda Saari            IF VOM                        9.15,1       0.33,3
  7. Frida Achrén             IF VOM                        9.15,9       0.34,1
  8. Isabel Karlsson          IF Femman                     9.23,6       0.41,8
  9. Wilma Hautamäki          IK Falken                     9.31,5       0.49,7
 10. Laura Byström            IK Falken                     9.32,5       0.50,7
 11. Henna Torrkulla          IF VOM                        9.47,1       1.05,3
 12. Fanny Sandström          Vasa Idrottssällskap          9.53,0       1.11,2
 13. Sandra Carlsson          Vasa Idrottssällskap          9.57,9       1.16,1
 14. Nicole Hultholm          IF Fyren                      9.59,9       1.18,1
 15. Janna Siegfrids          Vasa Idrottssällskap         10.11,0       1.29,2
 16. Johanna Tikkala          IF Kraft                     10.13,8       1.32,0
 17. Hanna Nyfors             Larsmo IF                    10.17,8       1.36,0

 Poisjääneet   1
  - 139.            Nathalie Nyback          IF Nykarlebynejden
Sarjaluettelo

F13 Flickor Tytöt 13 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Annemo Blomström         IF Drott                      8.24,0
  2. Linnea Backman           Vasa Idrottssällskap          8.40,8       0.16,8
  3. Litea Lindahl            IF Femman                     9.05,0       0.41,0
  4. Isabela Jansson          IF Drott                      9.16,9       0.52,9
  5. Elin Källberg            IF Femman                     9.35,6       1.11,6
  6. Fina Backholm            Vasa Idrottssällskap          9.52,6       1.28,6
  7. Julia Lönnberg           IF Femman                    10.08,3       1.44,3

 Keskeyttäneet   1
  - 151.            Fanny Rintanen           IF Femman
 Poisjääneet   1
  - 148.            Nicole Sten              IF Kraft
Sarjaluettelo

P12 Pojkar Pojat 12 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leonard Markén           IF VOM                        7.48,5
  2. Lucas Finskas            IF Femman                     8.26,0       0.37,5
  3. Adrian Björkgren         IF Drott                      8.36,4       0.47,9
  4. Emil Sundell             IF Femman                     8.37,2       0.48,7
  5. William Back             IF Nykarlebynejden            8.45,4       0.56,9
  6. Eddie Nyback             Vasa Idrottssällskap          8.58,4       1.09,9
  7. Benjamin Hjulfors        IK Falken                     9.01,4       1.12,9
  8. Tobias Wiik              Larsmo IF                     9.40,7       1.52,2

 Poisjääneet   1
  - 159.            Aaron Häggman            IF VOM
Sarjaluettelo

P13 Pojkar Pojat 13 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alexander Ståhlberg      IF VOM                        7.37,2
  2. Josef Höglund            IK Falken                     7.58,5       0.21,3
  3. Axel Sjöholm             IF Drott                      8.07,4       0.30,2
  4. Johannes Ehrs            IF VOM                        8.20,0       0.42,8
  5. Nico Mäenpää             Gamlakarleby IF               8.28,8       0.51,6
  6. Johan Friman             IF VOM                        8.31,4       0.54,2
  7. Rasmus Lerstrand         Vasa Idrottssällskap          9.02,7       1.25,5
  8. Viktor Ehnvall           IK Falken                     9.04,6       1.27,4
  9. Viktor Björkell          Vasa Idrottssällskap          9.36,3       1.59,1
 10. Anton Lassen             IK Falken                    10.50,8       3.13,6
Sarjaluettelo

F14 Flickor Tytöt 14 3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nathalie Blomqvist       IK Falken                    12.07,6
  2. Wilma Saari              IF VOM                       13.14,5       1.06,9
  3. Anna-Karin Engstrand     Vasa Idrottssällskap         14.47,4       2.39,8
  4. Frida Björklund          IK Falken                    15.14,2       3.06,6

 Poisjääneet   1
  - 185.            Linn Sund                Vasa Idrottssällskap
Sarjaluettelo

F15 Flickor Tytöt 15 3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hanna Ray                IK Falken                    11.51,9
  2. Erika Westerlund         IF Drott                     11.58,2       0.06,3
  3. Alexandra Stark          Vasa Idrottssällskap         11.58,7       0.06,8
  4. Amanda Nyfors            Larsmo IF                    13.36,4       1.44,5
  5. Ronja Borgmästars        Vasa Idrottssällskap         15.35,7       3.43,8
  6. Emma Källbacka           IF VOM                       15.46,4       3.54,5

 Poisjääneet   1
  - 194.            Linnea Halonen           IF Kraft
Sarjaluettelo

P14 Pojkar Pojat 14 3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joakim Storbäck          IF Kraft                     11.34,4
  2. Adam Wikman              IK Falken                    11.44,4       0.10,0
  3. Christian Tarvonen       IK Falken                    12.02,2       0.27,8
  4. Reza Cheragi Ali         IK Falken                    12.23,0       0.48,6
  5. Waldemar Markén          IF VOM                       12.52,8       1.18,4
Sarjaluettelo

P15 Pojkar Pojat 15 3 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Brännback       IF Kraft                     10.37,7
  2. Patrik Kuuttinen         IF Kraft                     10.38,3       0.00,6
  3. Jere Ena                 IK Falken                    11.00,7       0.23,0
  4. Antti Vornanen           IF Drott                     11.35,4       0.57,7
  5. Robin Backlund           IK Falken                    12.00,8       1.23,1

 Poisjääneet   1
  - 210.            Alexander Kansa          IF Kraft
Sarjaluettelo

D17 Damer Naiset 17 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Saija Seppä              Suolahden Urho               14.33,0
  2. Heidi Kuuttinen          IF Kraft                     14.34,6       0.01,6
  3. Heini Ikonen             Jyväskylän Kenttäurheilija   16.00,7       1.27,7
  4. Alina Suomalainen        Kuortaneen Kunto             16.20,2       1.47,2
  5. Siiri Möller             Suolahden Urho               16.25,2       1.52,2
  6. Andrea Lilja             IF Länken                    16.34,5       2.01,5
  7. Sara Kivenmäki           Kuortaneen Kunto             16.48,3       2.15,3
  8. Laura Talvitie           Ilmajoen Kisailijat          16.52,5       2.19,5
  9. Lotta Sumuvuori          Seinäjoen Seudun Urheilija   17.02,1       2.29,1
 10. Jenni Talvitie           Ilmajoen Kisailijat          17.05,5       2.32,5
 11. Sonja Katajamäki         IF Nykarlebynejden           17.35,5       3.02,5
 12. Amanda Parkkinen         IF Drott                     17.50,2       3.17,2
 13. Cecilia Back             IF Nykarlebynejden           18.43,9       4.10,9
 14. Sanni Möller             Suolahden Urho               18.57,3       4.24,3
 15. Julia Björklund          Vaasan Vasama                19.02,1       4.29,1
 16. Nathalie Sten            IF Kraft                     19.21,0       4.48,0

 Poisjääneet   2
  - 220.            Elin Björk               IK Falken
  - 229.            Elina Nieminen           Suolahden Urho
Sarjaluettelo

D19 Damer Naiset 19 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Kivenmäki           Kuortaneen Kunto             14.35,7
  2. Janina Jahkola           Jyväskylän Kenttäurheilija   17.34,8       2.59,1
Sarjaluettelo

D/N Damer Naiset 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Camilla Richardsson      Vasa IS                      14.00,8
  2. Eija Kellokoski-Kari     Vetelin Urheilijat           15.40,0       1.39,2
  3. Päivi Knutar             Kälviän Tarmo                15.49,9       1.49,1
  4. Marie Sippus             IF VOM                       16.14,5       2.13,7

 Poisjääneet   2
  - 243.            Roosa Hämäläinen         Kälviän Tarmo
  - 247.            Anette Byskata           Vasa IS
Sarjaluettelo

D40 Damer Naiset 40 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johanna Back             IF Nykarlebynejden           19.21,5
Sarjaluettelo

D45 Damer Naiset 45 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ritva Mäki-Mantila-PasaneSeinäjoen Seudun Urheilija   16.09,3
Sarjaluettelo

H17 Herrar Miehet 17 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alex Svartsjö            IF Femman                    13.38,7
  2. Kevin Sandell            IK Falken                    13.45,7       0.07,0
  3. Tuomas Kellokoski        Seinäjoen Seudun Urheilija   14.04,9       0.26,2
  4. Niko Haaro               Kristiinan Urheilijat        14.26,2       0.47,5
  5. Sampo Seppä              Alajärven Ankkurit           14.44,6       1.05,9
  6. Hannes Holmback          IF Länken                    15.10,6       1.31,9
  7. Anton Damlin             IF Femman                    15.42,2       2.03,5
  8. Benjamin Sundqvist       IF Nykarlebynejden           16.35,4       2.56,7
  9. Aaro Lassila             Kuortaneen Kunto             16.56,9       3.18,2

 Poisjääneet   1
  - 261.            Aleksi Perkiömäki        IF Länken
Sarjaluettelo

H19 Herrar Miehet 19 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lauri Mäki               Kauhavan Wisa                13.40,8
Sarjaluettelo

H/M Herrar Miehet 6 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anders Lindahl           IF Länken                    18.22,9
  2. Antti Ihamäki            Alajärven Ankkurit           18.29,8       0.06,9
  3. Jimmy Finnholm           IK Falken                    18.42,2       0.19,3
  4. Joakim Träskelin         Vasa IS                      19.00,1       0.37,2
  5. Miika Takala             Jyväskylän Kenttäurheilija   19.07,3       0.44,4
  6. Miika Tenhunen           Nivalan Urheilijat           19.18,2       0.55,3
  7. Niko Lepistö             Laihian Luja                 19.41,2       1.18,3
  8. Juha Järvelä             Kurikan Ryhti                19.46,7       1.23,8
  9. Ville Borgmästars        IK Falken                    19.47,1       1.24,2
 10. Petteri Säilä            Ylihärmän Junkkarit          19.57,1       1.34,2
 11. Patrick Kronberg         IF Länken                    20.17,7       1.54,8
 12. Christian Grannas        IF VOM                       20.32,8       2.09,9
 13. Severi Luoto             IF Länken                    21.39,1       3.16,2
 14. Christian Kronberg       IF Länken                    22.11,2       3.48,3
 15. Jonas Lindell            IF Länken                    22.28,6       4.05,7
 16. Alexander Staritsyn      IF VOM                       23.26,7       5.03,8
 17. Henrik Ådjers            IF Länken                    24.50,1       6.27,2

 Poisjääneet   2
  - 277.            Markus Jokinen           Teuvan Rivakka
  - 283.            Niklas Peltoniemi        Teuvan Rivakka
Sarjaluettelo

H35 Herrar Miehet 35 6 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tommy Lahti              IF Femman                    27.40,5
Sarjaluettelo

H40 Herrar Miehet 40 6 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Atro Anttila             Vimpelin Veto                21.30,0
Sarjaluettelo

H50 Herrar Miehet 50 6 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hans Byggmästar          IF Drott                     23.36,0
  2. Ari Puranen              IF Drott                     25.24,5       1.48,5
Sarjaluettelo