VÖRÅSPELEN- VÖYRINKISAT 2015

L Ä H T Ö L I S T A

© Vörå IF

Kilpailun sarjat: N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; N18; N20; NYL; M16; M55; M18; M35; M45; M20; MYL;


N08 Naiset 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.00.00  40345180               1  Wilma Grannas           IF Brahe
11.00.00  40229332               2  Amanda Tarvonen         IK Falken
11.00.00  40293369               3  Linn Österberg          Oravais IF
11.00.00  40215182               4  Nathalie Lindström      IF Femman
11.00.00  40198954               5  Meeri Kauppi            Kyrön Voima
11.00.00                         6  Jenny Östman            Oravais IF
11.00.00  40064841               7  Wilma Liljeqvist        IF Minken
11.00.00  40149497               8  Elsa Thors              Vörå IF
11.00.00  40343664               9  Sanni Korpi             Kyrön Voima
11.00.00  40344604              10  Sara Cederholm          IF Minken
11.00.00                        11  Alva Karls              Malax IF
11.00.00  40227033              12  Emmi Mäenpää            IF Brahe
11.00.00                        13  Vakant
11.00.00                        14  Vakant
Sarjaluettelo

M08 Miehet 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.05.00  40341116              15  Robin Liljeqvist        IF Minken
11.05.00  40346507              16  Christoffer Hildén      IF Femman
11.05.00  40283270              17  Asser Koivisto          Evijärven Urheilijat
11.05.00                        18  Vakant
11.05.00  40212663              19  Lenni Autio             Vaasan Hiihtäjät
11.05.00  40346503              20  Hannes Sundell          IF Femman
11.05.00  40343056              21  Iivar Häggman           Vörå IF
11.05.00  40209755              22  Topias Vuorela          YlistKilp-Velj
11.05.00                        23  Jens Glasberg           Malax IF
11.05.00                        24  Vakant
11.05.00                        25  Vakant
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.10.00  40210773              26  Emilia Liljeqvist       IF Minken
11.10.00                        27  Jenifer Sjöstrand       Malax IF
11.10.00  40215086              28  Henna Nisula            Teuvan Rivakka
11.10.00  40157184              29  Olivia Kumara           Laihian Luja
11.10.00  40212402              30  Thea Kullman            Vörå IF
11.10.00  40212260              31  Emilia Österberg        Oravais IF
11.10.00  40282441              32  Wilma Hjerpe            Sundom IF
11.10.00  40080188              33  Erika Ingves            NärpKraftSkidför
11.10.00  40069874              34  Aada Somppi             Vähänkyrön Viesti
11.10.00  40211450              35  Aida Koivisto           Evijärven Urheilijat
11.10.00  40134995              36  Jenifer Sjöstrand       Malax IF
11.10.00  40281641              37  Signe Jakobsson         IF Minken
11.10.00                        38  Linda Hyöty             Malax IF
11.10.00  40198956              39  Tuulia Perttu           Kyrön Voima
11.10.00  40076840              40  Alva Thors              Vörå IF
11.10.00  40212681              41  Ellinor Halonen         NärpKraftSkidför
11.10.00  40198957              42  Laura Perttu            Kyrön Voima
11.10.00  40142185              43  Moa Mäenpää             IF Brahe
11.10.00  40277154              44  Malin Cederholm         IF Minken
11.10.00  40343292              45  Maria Petrova           Vörå IF
11.10.00  40212683              46  Johanna Häggkvist       NärpKraftSkidför
11.10.00                        47  Alina Grön              Vörå IF
11.10.00  40198202              48  Emma Korhonen           IF Femman
11.10.00                        49  Fanny Karls             Malax IF
11.10.00  40079678              50  Iina Hautamäki          KortJärv-Veik
11.10.00  40134989              51  Linda Hyöty             Malax IF
11.10.00                        52  Vakant
11.10.00                        53  Vakant
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.15.00  40278855              54  Jimi Östman             Oravais IF
11.15.00  40268762              55  William Rönn            NärpKraftSkidför
11.15.00  40281872              56  Kevin Sundsten          IF Femman
11.15.00  40142328              57  Amos Nordström          IF Minken
11.15.00  40216539              58  Matts Södergård         Vörå IF
11.15.00  40141042              59  Paavo Frusti            YlistKilp-Velj
11.15.00  40278854              60  Joel Östman             Oravais IF
11.15.00  40143100              61  Niilo Kauppi            Kyrön Voima
11.15.00  40212664              62  Viktor Liljeqvist       IF Minken
11.15.00  40276530              63  Erik Kullbäck           Vörå IF
11.15.00  40221862              64  William Holmström       Oravais IF
11.15.00  40148585              65  Isak Finskas            IF Femman
11.15.00  40345178              66  Oscar Grannas           IF Brahe
11.15.00  40218852              67  Melker Wikblom          IF Minken
11.15.00  40213815              68  Hampus Berglund         Vörå IF
11.15.00  40142429              69  Filip Stark             Sundom IF
11.15.00  40080189              70  Anton Ingves            NärpKraftSkidför
11.15.00                        71  Robin Niemelä           Malax IF
11.15.00  40149323              72  Eero Pitkäranta         YlistKilp-Velj
11.15.00  40147089              73  Linus Furunäs           IF Femman
11.15.00                        74  Vakant
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.20.00  34398348              75  Tindra Jansson          Vörå IF
11.20.00  40148589              76  Michelle Nyback         IF Minken
11.20.00  34517844              77  Teodora Westerlund      IF Brahe
11.20.00  33189969              78  Celina Hilden           IF Femman
11.20.00  40074187              79  Frida Achrén            Oravais IF
11.20.00  40148590              80  Nathalie Nyback         IF Minken
11.20.00  33705424              81  Emma Haglund            Sundom IF
11.20.00  40137491              82  Evelina Österberg       Oravais IF
11.20.00  40215180              83  Felicia Lindström       IF Femman
11.20.00  40140824              84  Linnea Källbacka        Vörå IF
11.20.00  32933239              85  Emma Pitkäranta         YlistKilp-Velj
11.20.00  40137493              86  Matilda Saari           Oravais IF
11.20.00  40212682              87  Frida Häggkvist         NärpKraftSkidför
11.20.00                        89  Vakant
11.20.00                        90  Vakant
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.25.00  40074192              91  Jacob Smeds             Oravais IF
11.25.00  33832562              92  Patrick Tallbäck        IF Femman
11.25.00  40070796              93  Akseli Latvala          Kyrön Voima
11.25.00  33086486              94  Christian Hildén        IF Femman
11.25.00  34421846              95  William Back            IF Minken
11.25.00  32933145              96  Pekka Frusti            YlistKilp-Velj
11.25.00  40145745              97  Petrus Genas            Vaasan Hiihtäjät
11.25.00  40148586              98  Lucas Finskas           IF Femman
11.25.00  40074207              99  Leonard Markén          Oravais IF
11.25.00  40216541             100  Adrian Back             Vörå IF
11.25.00  40148588             101  Valter Lönnberg         IF Femman
11.25.00  40339436             102  Mattis Nordström        NärpKraftSkidför
11.25.00  32015364             103  Veeti Lae               Kyrön Voima
11.25.00  34507948             104  Aaron Häggman           Vörå IF
11.25.00  40215477             105  Johannes Jakobsson      IF Minken
11.25.00  40144678             106  Jeremias Bengs          NärpKraftSkidför
11.25.00  40148593             107  Emil Sundell            IF Femman
11.25.00                       108  Vakant
11.25.00                       109  Vakant
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.30.00                       110  Tilde Niemelä           Malax IF
11.30.00  34453089             111  Heidi Hanka             Jalasjärven Jalas
11.30.00  40137495             112  Wilma Saari             Oravais IF
11.30.00  40079483             113  Linn Sund               IF Femman
11.30.00  32693333             114  Evelina Långkvist       Malax IF
11.30.00  40072013             115  Matilda Snellman        IF Brahe
11.30.00  40079298             116  Malin Ivars             IF Femman
11.30.00  34525001             117  Lotta Viitala           Jalasjärven Jalas
11.30.00  33381385             118  Julia Lönnberg          IF Femman
11.30.00                       119  Evelina Långkvist       Malax IF
11.30.00  33824509             120  Nicole Sten             NärpKraftSkidför
11.30.00  40067853             121  Ida Mäenpää             IF Brahe
11.30.00                       122  Josefine Sjöstrand      Malax IF
11.30.00  40137639             123  Neea Rintala            KortJärv-Veik
11.30.00  40125012             124  Linnéa Granlund         IF Minken
11.30.00  40074190             125  Wilma Smeds             Oravais IF
11.30.00  34128851             126  Sanni Kuusisto          Laihian Luja
11.30.00  40079488             127  Hilma Holmback          IF Femman
11.30.00  32693236             128  Josefine Sjöstrand      Malax IF
11.30.00  34452093             129  Sara Hautamäki          KortJärv-Veik
11.30.00                       130  Evelina Nyby            Malax IF
11.30.00  31983730             131  Aliina Vuorela          YlistKilp-Velj
11.30.00  40148584             132  Linnea Backman          IF Femman
11.30.00  34491452             133  Josephine Sundqvist     IF Minken
11.30.00  40142558             134  Elea Grankull           Sundom IF
11.30.00                       135  Vakant
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.35.00  31896128             136  Viktor Koivuniemi       Sundom IF
11.35.00  40047189             137  Robin Mäenpää           IF Brahe
11.35.00  40216540             138  André Back              Vörå IF
11.35.00  33851022             139  Juho Syrjäläinen        KankUrh
11.35.00  32734166             140  Simon Dahlnäs           IK Kronan
11.35.00  33722274             141  Johan Friman            Vörå IF
11.35.00  40144929             142  Josef Höglund           IK Falken
11.35.00  34062849             143  Santeri Leikas          Teuvan Rivakka
11.35.00  33349217             144  Christian Tarvonen      IK Falken
11.35.00  33748672             145  Marius Bengs            NärpKraftSkidför
11.35.00  34455430             146  Oliver Rusk             Sundom IF
11.35.00  32693100             147  Alexander Ståhlberg     Vörå IF
11.35.00  31983785             148  Pauli Frusti            YlistKilp-Velj
11.35.00  33073198             149  Casper Hjerpe           Sundom IF
11.35.00  34500806             150  Evert Strandvall        IF Minken
11.35.00                       151  Per Glasberg            Malax IF
11.35.00  33201957             152  Ville Nisula            Teuvan Rivakka
11.35.00  40074188             153  Waldemar Markén         Oravais IF
11.35.00  32067480             154  Petteri Mattila         Kauhajoen Karhu
11.35.00                       155  Hannes Kullman          Vörå IF
11.35.00                       156  Elias Syrjälä           KortJärv
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.40.00  34507951             157  Emma Källbacka          Vörå IF
11.40.00  33748656             158  Nathalie Sten           NärpKraftSkidför
11.40.00  34529900             159  Elina Huhdankoski       KortJärv-Veik
11.40.00  32756157             160  Cecilia Back            IF Minken
11.40.00  32990777             161  Linnea Halonen          NärpKraftSkidför
11.40.00  30856305             162  Tiina Mäki-Panula       SeinäjHS
11.40.00  34508442             163  Emma Stenbacka          Sundom IF
11.40.00  34097584             164  Sonja Katajamäki        IF Minken
11.40.00  33061126             165  Sofia Haglund           Sundom IF
11.40.00  33759771             166  Amanda Strandvall       IF Minken
11.40.00  33769622             167  Alexandra Stark         Sundom IF
11.40.00                       168  Vakant
11.40.00  30855788             169  Anni-Sofia Ankkuri      SeinäjHS
11.40.00  32787126             170  Matilda Torrkulla       Vörå IF
11.40.00  33749215             171  Lina Sjöberg            IF Femman
11.40.00  32787074             172  Andrea Lilja            Sundom IF
11.40.00                       173  Vakant
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.45.00  30985713             174  Alexandra Enlund        IF Femman
11.45.00  29384587             175  Matilda Lammi           Oulun Hiihtoseura
11.45.00  33735122             176  Heidi Kuuttinen         NärpKraftSkidför
11.45.00                       177  Vakant
11.45.00                       178  Vakant
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.45.00  30198869             179  Jessi Haapala           Teuvan Rivakka
11.45.00  31024615             180  Amanda Backman          IF Femman
11.45.00                       181  Vakant
11.45.00                       182  Vakant
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.45.00  40209334             183  Annika Sjöström         IF Brahe
11.45.00  31994198             184  Jennifer Antell         IF Femman
11.45.00  27520372             185  Ann-Louise Nyback       IF Minken
11.45.00  23495508             186  Lotta Tuominen          SeinäjHS
11.45.00                       187  Vakant
11.45.00                       188  Vakant
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.50.00  31013859             189  Johannes Vuorela        YlistKilp-Velj
11.50.00  29548970             190  Anton Damlin            IF Femman
11.50.00                       191  Emil Nyby               Malax IF
11.50.00  33323369             192  Jere Ena                IK Falken
11.50.00  34021929             193  Topi Kuusisto           Laihian Luja
11.50.00  33735135             194  Patrik Kuuttinen        NärpKraftSkidför
11.50.00  30357930             195  Santeri Yli-Karjanmaa   Ilmajoen Kisailijat
11.50.00                       196  Alexander Kansa         Malax IF
11.50.00  32902930             197  Elias Nordström         IF Minken
11.50.00  33681263             198  Eric Lillqvist          IK Falken
11.50.00                       199  Vakant
11.50.00                       200  Vakant
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.50.00  27476840             201  Bror-Erik Kronqvist     IF Minken
11.50.00                       202  Vakant
11.50.00                       203  Vakant
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta (5+3 km) 8 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.55.00  31344722             204  Benjamin Sundqvist      IF Minken
11.55.00  27432680             205  Aku Hietaharju          Ilmajoen Kisailijat
11.55.00  29568044             206  Simo Nordström          IF Minken
11.55.00  29594869             207  Robin Still             IF Brahe
11.55.00  30936665             208  Hannes Holmback         IF Femman
11.55.00  31085861             209  Joona Nisula            Teuvan Rivakka
11.55.00  30145139             210  Valtteri Markkila       Vaasan Hiihtäjät
11.55.00  31969851             211  Niklas Sundström        IF Femman
11.55.00  28977597             212  Veli-Petteri Liedes     Vaasan Hiihtäjät
11.55.00  30264010             213  Miika Juusola           Kalajoen Junkkarit
11.55.00                       214  Vakant
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta (5+3 km) 8 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.00.00  27525542             215  Jani Oravamäki          Oulun Hiihtoseura
12.00.00                       216  Thomas Granholm         Maxmo SK
12.00.00  40052996             217  Christian Kantola       Sundom IF
12.00.00                       218  Vakant
12.00.00                       219  Vakant
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta (5+3 km) 8 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.00.00  27519011             220  Jan-Erik Nordstedt      Vörå IF
12.00.00  27524705             221  Pekka Ollikainen        SeinäjHS
12.00.00  34215900             222  Stefan Grannas          Vörå IF
12.00.00  40338777             223  Patrik Still            IF Brahe
12.00.00  31979854             224  Kenneth Hinkka          IK Falken
12.00.00  27516739             225  Ulf Nylund              IF Minken
12.00.00  30733978             226  Kari Panula             Vörå IF
12.00.00  27592229             227  Timo Vetämäjärvi        Alavuden Urheilijat
12.00.00                       228  Vakant
12.00.00                       229  Vakant
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta (5+5 km) 10 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.20.00  30504246             230  Robin Carp              Vörå IF
12.20.00  40274951             231  Hannes Mäenpää          IF Brahe
12.20.00  30309069             232  Benjamin Holmgren       IF Sibbo-Vargarna
12.20.00  24235880             233  Jonatan Lindqvist       IF Minken
12.20.00                       234  Vakant
12.20.00                       235  Vakant
Sarjaluettelo

MYL Miehet (5+5 km) 10 km P

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.20.00  28527329             236  Juuso Haarala           Gamlakarleby IF
12.20.00  33714826             237  Christian Grannas       Vörå IF
12.20.00  27598553             238  Sören Östman            IK Falken
12.20.00  24178853             239  Robin Damlin            Vörå IF
12.20.00  27419085             240  Pasi Auvinen            PietHiihtäjät
12.20.00  22617662             241  Mika Mäenpää            Vaasan Hiihtäjät
12.20.00  23237151             242  Jori Selkämaa           SeinäjHS
12.20.00  40274996             243  Viktor Mäenpää          IF Brahe
12.20.00  21394779             244  Mikael Eklund           Vörå IF
12.20.00  26233835             245  Mats Jakobsson          IF Minken
12.20.00  27510803             246  Timo Mantere            Ilmajoen Kisailijat
12.20.00  30988189             247  Antti Kartano           Kyrön Voima
12.20.00  27556456             248  Patrik Skog             IK Kronan
12.20.00  28518325             249  Kasper Lönnbäck         IF Minken
12.20.00  40342565             250  Tomas Mäenpää           IF Brahe
12.20.00                       251  Jesper West             Malax IF
12.20.00  22608082             252  Tuomas Myllykoski       Jämin Jänne
12.20.00  26839925             253  Jani Rintala            Alajärven Ankkurit
12.20.00  27453232             254  Ville Juusola           Kalajoen Junkkarit
12.20.00  28566966             255  Karri Hakala            YlistKilp-Velj
12.20.00  40198779             256  Johan Mäenpää           IF Brahe
12.20.00  27498653             257  Lauri Laakso            YlistKilp-Velj
12.20.00  27670400             258  Kalle Lassila           Vetelin Urheilijat
12.20.00  40198771             259  Hans Mäenpää            IF Brahe
12.20.00  26774103             260  Magnus Nyman            IF Minken
12.20.00  25568051             261  Johnny Sjölind          IK Kronan
12.20.00                       262  Vakant
12.20.00                       263  Vakant
Sarjaluettelo