VÖRÅSPELEN- VÖYRINKISAT 2015

T U L O K S E T

© Vörå IF

Kilpailun sarjat: N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; N18; N20; NYL; M16; M55; M18; M35; M45; M20; MYL;


N08 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elsa Thors               Vörå IF                       5.44,9
  2. Emmi Mäenpää             IF Brahe                      5.54,1       0.09,2
  3. Meeri Kauppi             Kyrön Voima                   6.31,9       0.47,0
  4. Wilma Liljeqvist         IF Minken                     6.47,0       1.02,1
  5. Sanni Korpi              Kyrön Voima                   7.23,4       1.38,5
  6. Nathalie Lindström       IF Femman                     7.31,2       1.46,3
  7. Sara Cederholm           IF Minken                     8.09,3       2.24,4
  8. Alva Karls               Malax IF                      8.18,2       2.33,3
  9. Jenny Östman             Oravais IF                   10.11,8       4.26,9

 Poisjääneet   2
  -   2.  40229332  Amanda Tarvonen          IK Falken
  -   3.  40293369  Linn Österberg           Oravais IF
Sarjaluettelo

M08 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Topias Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet        5.17,1
  2. Lenni Autio              Vaasan Hiihtäjät              5.26,7       0.09,6
  3. Robin Liljeqvist         IF Minken                     5.56,7       0.39,6
  4. Iivar Häggman            Vörå IF                       6.19,0       1.01,9
  5. Asser Koivisto           Evijärven Urheilijat          6.45,6       1.28,5
  6. Hannes Sundell           IF Femman                     7.19,2       2.02,1
  7. Jens Glasberg            Malax IF                      7.48,7       2.31,6
  8. Christoffer Hildén       IF Femman                     8.57,4       3.40,3
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Erika Ingves             Närpes Kraft Skidförening     8.17,9
  2. Ellinor Halonen          Närpes Kraft Skidförening     8.24,8       0.06,9
  3. Thea Kullman             Vörå IF                       8.34,9       0.17,0
  4. Johanna Häggkvist        Närpes Kraft Skidförening     8.42,3       0.24,4
  5. Aida Koivisto            Evijärven Urheilijat          8.52,7       0.34,8
  6. Alva Thors               Vörå IF                       9.01,9       0.44,0
  7. Aada Somppi              Vähänkyrön Viesti             9.03,4       0.45,5
  8. Emma Korhonen            IF Femman                     9.06,5       0.48,6
  9. Olivia Kumara            Laihian Luja                  9.11,3       0.53,4
 10. Linda Hyöty              Malax IF                      9.21,9       1.04,0
 11. Malin Cederholm          IF Minken                     9.23,9       1.06,0
 12. Jenifer Sjöstrand        Malax IF                      9.29,1       1.11,2
 13. Iina Hautamäki           Kortesjärven Järvi-Veikot     9.30,1       1.12,2
 14. Moa Mäenpää              IF Brahe                      9.43,8       1.25,9
 15. Emilia Österberg         Oravais IF                   10.10,4       1.52,5
 16. Wilma Hjerpe             Sundom IF                    10.16,4       1.58,5
 17. Signe Jakobsson          IF Minken                    10.23,8       2.05,9
 18. Emilia Liljeqvist        IF Minken                    10.50,5       2.32,6
 19. Laura Perttu             Kyrön Voima                  11.08,7       2.50,8
 20. Maria Petrova            Vörå IF                      12.16,0       3.58,1
 21. Fanny Karls              Malax IF                     12.25,9       4.08,0
 22. Henna Nisula             Teuvan Rivakka               12.59,5       4.41,6
 23. Tuulia Perttu            Kyrön Voima                  14.39,2       6.21,3
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Melker Wikblom           IF Minken                     8.32,6
  2. Joel Östman              Oravais IF                    8.34,4       0.01,8
  3. Niilo Kauppi             Kyrön Voima                   8.37,4       0.04,8
  4. Anton Ingves             Närpes Kraft Skidförening     8.41,5       0.08,9
  5. Linus Furunäs            IF Femman                     8.41,9       0.09,3
  6. William Rönn             Närpes Kraft Skidförening     8.42,7       0.10,1
  7. Hampus Berglund          Vörå IF                       9.04,2       0.31,6
  8. Amos Nordström           IF Minken                     9.07,8       0.35,2
  9. Filip Stark              Sundom IF                     9.24,8       0.52,2
 10. Eero Pitkäranta          Ylistaron Kilpa-Veljet        9.33,3       1.00,7
 11. Matts Södergård          Vörå IF                       9.34,8       1.02,2
 12. William Holmström        Oravais IF                    9.38,1       1.05,5
 13. Robin Niemelä            Malax IF                      9.41,2       1.08,6
 14. Paavo Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet        9.42,0       1.09,4
 15. Viktor Liljeqvist        IF Minken                    10.30,3       1.57,7
 16. Erik Kullbäck            Vörå IF                      10.58,2       2.25,6
 17. Jimi Östman              Oravais IF                   11.48,8       3.16,2
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emma Haglund             Sundom IF                     9.47,1
  2. Linnea Källbacka         Vörå IF                       9.53,5       0.06,4
  3. Frida Häggkvist          Närpes Kraft Skidförening    10.08,5       0.21,4
  4. Frida Achrén             Oravais IF                   10.15,5       0.28,4
  5. Michelle Nyback          IF Minken                    10.57,4       1.10,3
  6. Evelina Österberg        Oravais IF                   10.59,2       1.12,1
  7. Nathalie Nyback          IF Minken                    11.18,7       1.31,6
  8. Matilda Saari            Oravais IF                   11.24,1       1.37,0
  9. Emma Pitkäranta          Ylistaron Kilpa-Veljet       11.41,0       1.53,9
 10. Tindra Jansson           Vörå IF                      11.58,9       2.11,8
 11. Felicia Lindström        IF Femman                    12.11,4       2.24,3
 12. Celina Hilden            IF Femman                    12.12,3       2.25,2
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leonard Markén           Oravais IF                    9.20,6
  2. William Back             IF Minken                     9.23,9       0.03,3
  3. Pekka Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet        9.52,0       0.31,4
  4. Aaron Häggman            Vörå IF                       9.52,9       0.32,3
  5. Lucas Finskas            IF Femman                     9.56,9       0.36,3
  6. Emil Sundell             IF Femman                     9.58,0       0.37,4
  7. Christian Hildén         IF Femman                    10.05,1       0.44,5
  8. Patrick Tallbäck         IF Femman                    10.14,7       0.54,1
  9. Akseli Latvala           Kyrön Voima                  10.21,7       1.01,1
 10. Adrian Back              Vörå IF                      10.42,6       1.22,0
 11. Jeremias Bengs           Närpes Kraft Skidförening    10.44,7       1.24,1
 12. Valter Lönnberg          IF Femman                    10.55,7       1.35,1
 13. Petrus Genas             Vaasan Hiihtäjät             11.01,1       1.40,5
 14. Veeti Lae                Kyrön Voima                  11.02,4       1.41,8
 15. Jacob Smeds              Oravais IF                   11.07,1       1.46,5
 16. Johannes Jakobsson       IF Minken                    11.31,5       2.10,9
 17. Mattis Nordström         Närpes Kraft Skidförening    11.34,4       2.13,8
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Kuusisto           Laihian Luja                  9.07,3
  2. Neea Rintala             Kortesjärven Järvi-Veikot     9.15,1       0.07,8
  3. Heidi Hanka              Jalasjärven Jalas             9.15,7       0.08,4
  4. Nicole Sten              Närpes Kraft Skidförening     9.23,8       0.16,5
  5. Linn Sund                IF Femman                     9.38,1       0.30,8
  6. Wilma Saari              Oravais IF                    9.40,3       0.33,0
  7. Ida Mäenpää              IF Brahe                      9.42,0       0.34,7
  8. Aliina Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet        9.48,3       0.41,0
  9. Josefine Sjöstrand       Malax IF                      9.52,7       0.45,4
 10. Evelina Långkvist        Malax IF                     10.10,3       1.03,0
 11. Linnea Backman           IF Femman                    10.21,0       1.13,7
 12. Sara Hautamäki           Kortesjärven Järvi-Veikot    10.21,6       1.14,3
 13. Linnéa Granlund          IF Minken                    10.34,8       1.27,5
 14. Tilde Niemelä            Malax IF                     10.36,0       1.28,7
 15. Lotta Viitala            Jalasjärven Jalas            10.54,0       1.46,7
 16. Julia Lönnberg           IF Femman                    10.59,2       1.51,9
 17. Hilma Holmback           IF Femman                    11.02,9       1.55,6
 18. Elea Grankull            Sundom IF                    11.03,4       1.56,1

 Keskeyttäneet   1
  - 130.            Evelina Nyby             Malax IF
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Christian Tarvonen       IK Falken                    14.50,4
  2. Alexander Ståhlberg      Vörå IF                      14.57,6       0.07,2
  3. Juho Syrjäläinen         Kankaanpään Urheilijat       15.07,6       0.17,2
  4. Santeri Leikas           Teuvan Rivakka               15.36,8       0.46,4
  5. Petteri Mattila          Kauhajoen Karhu              15.37,3       0.46,9
  6. Casper Hjerpe            Sundom IF                    15.58,0       1.07,6
  7. Viktor Koivuniemi        Sundom IF                    16.20,1       1.29,7
  8. Elias Syrjälä            Kortesjärven Järviveikot     16.24,8       1.34,4
  9. Simon Dahlnäs            IK Kronan                    17.03,6       2.13,2
 10. Pauli Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet       17.13,9       2.23,5
 11. Hannes Kullman           Vörå IF                      17.16,0       2.25,6
 12. Oliver Rusk              Sundom IF                    17.56,8       3.06,4
 13. Robin Mäenpää            IF Brahe                     18.18,1       3.27,7
 14. Evert Strandvall         IF Minken                    19.13,6       4.23,2
 15. André Back               Vörå IF                      19.37,1       4.46,7
 16. Per Glasberg             Malax IF                     23.19,0       8.28,6
 17. Johan Friman             Vörå IF                      23.30,7       8.40,3

 Poisjääneet   3
  - 145.  33748672  Marius Bengs             Närpes Kraft Skidförening
  - 152.  33201957  Ville Nisula             Teuvan Rivakka
  - 153.  40074188  Waldemar Markén          Oravais IF
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Linnea Halonen           Närpes Kraft Skidförening    15.24,8
  2. Sofia Haglund            Sundom IF                    15.55,1       0.30,3
  3. Alexandra Stark          Sundom IF                    16.03,0       0.38,2
  4. Cecilia Back             IF Minken                    16.04,8       0.40,0
  5. Sonja Katajamäki         IF Minken                    16.05,8       0.41,0
  6. Amanda Strandvall        IF Minken                    16.06,5       0.41,7
  7. Anni-Sofia Ankkuri       Seinäjoen Hiihtoseura        16.07,5       0.42,7
  8. Emma Stenbacka           Sundom IF                    16.19,2       0.54,4
  9. Andrea Lilja             Sundom IF                    16.39,4       1.14,6
 10. Nathalie Sten            Närpes Kraft Skidförening    16.42,9       1.18,1
 11. Elina Huhdankoski        Kortesjärven Järvi-Veikot    16.44,5       1.19,7
 12. Tiina Mäki-Panula        Seinäjoen Hiihtoseura        16.58,1       1.33,3
 13. Emma Källbacka           Vörå IF                      19.38,1       4.13,3

 Keskeyttäneet   1
  - 171.  33749215  Lina Sjöberg             IF Femman
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alexandra Enlund         IF Femman                    15.08,9
  2. Heidi Kuuttinen          Närpes Kraft Skidförening    15.10,9       0.02,0
  3. Matilda Lammi            Oulun Hiihtoseura            15.30,7       0.21,8
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jessi Haapala            Teuvan Rivakka               15.50,1
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jennifer Antell          IF Femman                    14.20,5
  2. Lotta Tuominen           Seinäjoen Hiihtoseura        16.07,2       1.46,7
  3. Annika Sjöström          IF Brahe                     16.51,7       2.31,2
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Patrik Kuuttinen         Närpes Kraft Skidförening    13.58,2
  2. Alex Svartsjö            IF Femman                    14.01,7       0.03,5
  3. Alexander Kansa          Malax IF                     14.03,1       0.04,9
  4. Johannes Vuorela         Ylistaron Kilpa-Veljet       14.03,7       0.05,5
  5. Santeri Yli-Karjanmaa    Ilmajoen Kisailijat          14.34,6       0.36,4
  6. Emil Nyby                Malax IF                     14.55,9       0.57,7
  7. Elias Nordström          IF Minken                    15.10,0       1.11,8
  8. Topi Kuusisto            Laihian Luja                 15.11,9       1.13,7
  9. Eric Lillqvist           IK Falken                    16.41,8       2.43,6

 Poisjääneet   1
  - 190.  29548970  Anton Damlin             IF Femman
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Håkan Dahlin             Vörå IF                      15.36,8
  2. Bror-Erik Kronqvist      IF Minken                    15.37,3       0.00,5
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta (5+3 km) 8 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Benjamin Sundqvist       IF Minken                    21.33,0
  2. Valtteri Markkila        Vaasan Hiihtäjät             21.33,7       0.00,7
  3. Aku Hietaharju           Ilmajoen Kisailijat          21.36,9       0.03,9
  4. Joona Nisula             Teuvan Rivakka               22.01,6       0.28,6
  5. Hannes Holmback          IF Femman                    22.08,6       0.35,6
  6. Niklas Sundström         IF Femman                    22.45,2       1.12,2
  7. Robin Still              IF Brahe                     23.36,1       2.03,1
  8. Miika Juusola            Kalajoen Junkkarit           23.38,3       2.05,3
  9. Veli-Petteri Liedes      Vaasan Hiihtäjät             23.55,2       2.22,2
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta (5+3 km) 8 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jani Oravamäki           Oulun Hiihtoseura            21.16,9
  2. Thomas Granholm          Maxmo SK                     22.31,1       1.14,2
  3. Christian Kantola        Sundom IF                    25.19,0       4.02,1
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta (5+3 km) 8 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jan-Erik Nordstedt       Vörå IF                      21.24,1
  2. Timo Vetämäjärvi         Alavuden Urheilijat          22.28,7       1.04,6
  3. Ulf Nylund               IF Minken                    23.14,5       1.50,4
  4. Kenneth Hinkka           IK Falken                    23.18,1       1.54,0
  5. Patrik Still             IF Brahe                     23.37,4       2.13,3
  6. Kari Panula              Vörå IF                      26.22,8       4.58,7
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta (5+5 km) 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonatan Lindqvist        IF Minken                    26.34,3
  2. Hannes Mäenpää           IF Brahe                     29.07,0       2.32,7

 Poisjääneet   1
  - 230.  30504246  Robin Carp               Vörå IF
Sarjaluettelo

MYL Miehet (5+5 km) 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juuso Haarala            Gamlakarleby IF              25.27,8
  2. Tuomas Myllykoski        Jämin Jänne                  25.28,6       0.00,8
  3. Karri Hakala             Ylistaron Kilpa-Veljet       25.31,3       0.03,5
  4. Kalle Lassila            Vetelin Urheilijat           25.32,7       0.04,9
  5. Timo Mantere             Ilmajoen Kisailijat          25.39,3       0.11,5
  6. Jani Rintala             Alajärven Ankkurit           26.36,4       1.08,6
  7. Johnny Sjölind           IK Kronan                    26.41,2       1.13,4
  8. Christian Grannas        Vörå IF                      26.42,5       1.14,7
  9. Mikael Eklund            Vörå IF                      26.51,9       1.24,1
 10. Mats Jakobsson           IF Minken                    27.11,4       1.43,6
 11. Kasper Lönnbäck          IF Minken                    27.21,0       1.53,2
 12. Viktor Mäenpää           IF Brahe                     27.24,0       1.56,2
 13. Hans Mäenpää             IF Brahe                     27.41,8       2.14,0
 14. Mika Mäenpää             Vaasan Hiihtäjät             27.49,1       2.21,3
 15. Lauri Laakso             Ylistaron Kilpa-Veljet       28.03,3       2.35,5
 16. Pasi Auvinen             Pietarsaaren Hiihtäjät       28.06,3       2.38,5
 17. Tomas Mäenpää            IF Brahe                     28.07,2       2.39,4
 18. Ville Juusola            Kalajoen Junkkarit           28.20,6       2.52,8
 19. Robin Damlin             Vörå IF                      28.37,4       3.09,6
 20. Magnus Nyman             IF Minken                    32.10,2       6.42,4
 21. Jesper West              Malax IF                     33.37,7       8.09,9

 Poisjääneet   1
  - 247.  30988189  Antti Kartano            Kyrön Voima
Sarjaluettelo