VÖRÅSPELEN- VÖYRINKISAT 2016

L Ä H T Ö L I S T A

© Vörå IF

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; M45; N16; M55; M65
; N45; N18; N20; NYL; N35; M18; M20; MYL; M35


M08 Miehet 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.00.00  40343058   0           1  Axel Grön               Vörå IF
11.00.00  40212594   0           2  Elias Herlin            Malax IF
11.00.00  40352694   0           3  Santtu Mylläri          Teuvan Rivakka
11.00.00  40350911   0           4  Sander Wikblom          IF Minken
11.00.00  40400208   0           5  Walter Källbacka        Vörå IF
11.00.00  40341116   0           6  Robin Liljeqvist        IF Minken
11.00.00             0           7  Christoffer Hildén      IF Femman
11.00.00             0           8  Aron Holmström          Oravais IF
11.00.00  40269488   0           9  Alexander Långkvist     Malax IF
11.00.00  40402994   0          10  Marius Ramstedt         IF Fyren
11.00.00  40336330   0          11  Emil Appel              Malax IF
11.00.00  40370266   0          12  Arvi Riutta             HärmänsHiihtäjät
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.05.00  40343664   0          13  Sanni Korpi             Kyrön Voima
11.05.00  40344604   0          14  Sara Cederholm          IF Minken
11.05.00  40404797   0          15  Natalie Eklund          Vörå IF
11.05.00  40064841   0          16  Wilma Liljeqvist        IF Minken
11.05.00  40400703   0          17  Aija Koivisto           Evijärven Urheilijat
11.05.00  40403319   0          18  Tilde Jåfs              Vörå IF
11.05.00  40346240   0          19  Jenny Östman            Oravais IF
11.05.00  40404091   0          20  Thea Wikblom            IF Minken
11.05.00             0          21  Matilda Hermans         Oravais IF
11.05.00  40403318   0          22  Wilma Jåfs              Vörå IF
11.05.00  40402654   0          23  Winnie Markén           Oravais IF
11.05.00  40370264   0         310  Nanna Tala              HärmänsHiihtäjät
11.05.00  40359941   0         311  Sandra Ingves           NärpKraftSkidför
11.05.00  40212646   0         312  Alva Karls              Malax IF
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.10.00  40346926   0          26  Filip Fröding           IF Fyren
11.10.00             0          27  Paavo Seppälä           IF Femman
11.10.00  40346677   0          28  William Dahlgren        Tjöck IK
11.10.00  40280735   0          29  Noah Sjöblom            Sundom IF
11.10.00  40347837   0          30  Miro Auvinen            IF Brahe
11.10.00  40343056   0          31  Iivar Häggman           Vörå IF
11.10.00  40291275   0          32  Kevin Lindfors          IK Falken
11.10.00  40342786   0          33  Kaleva Tyystjärvi       Vähänkyrön Viesti
11.10.00  40209755   0          34  Topias Vuorela          YlistKilp-Velj
11.10.00             0          35  Hannes Sundell          IF Femman
11.10.00  40212592   0          36  Anthony Långkvist       Malax IF
11.10.00  40225866   0          37  Tomas Mehtonen          Ähtärin Urheilijat
11.10.00  40213815   0          38  Hampus Berglund         Vörå IF
11.10.00  40278855   0          39  Jimi Östman             Oravais IF
11.10.00  40210390   0          40  Aapo Haukilahti         Vetelin Urheilijat
11.10.00  40405982   0          41  Kuoppala Leevi          Sundom IF
11.10.00  40218852   0          42  Melker Wikblom          IF Minken
11.10.00  40212663   0          43  Lenni Autio             Vaasan Hiihtäjät
11.10.00  40216539   0          44  Matts Södergård         Vörå IF
11.10.00  40404089   0          45  Eddie Wikblom           IF Minken
11.10.00             0          46  Isac Finskas            IF Femman
11.10.00  40212664   0          47  Viktor Liljeqvist       IF Minken
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.15.00  40404496   0          49  Helmina Nylund          IK Falken
11.15.00  40212595   0          50  Fanny Karls             Malax IF
11.15.00  40212260   0          51  Emilia Österberg        Oravais IF
11.15.00  40198954   0          52  Meeri Kauppi            Kyrön Voima
11.15.00  40210773   0          53  Emilia Liljeqvist       IF Minken
11.15.00  40215182   0          54  Nathalie Lindström      IF Femman
11.15.00  40293369   0          55  Linn Österberg          Oravais IF
11.15.00  40404236   0          56  Evelina Janfelt         IF Minken
11.15.00  40261246   0          57  Emma Kankaanpää         Sundom IF
11.15.00  40198957   0          58  Laura Perttu            Kyrön Voima
11.15.00  40277154   0          59  Malin Cederholm         IF Minken
11.15.00  40149497   0          60  Elsa Thors              Vörå IF
11.15.00  40227033   0          61  Emmi Mäenpää            IF Brahe
11.15.00  40281641   0          62  Signe Jakobsson         IF Minken
11.15.00  40212681   0          63  Ellinor Halonen         NärpKraftSkidför
11.15.00  40399075   0          64  Kajsa Ekholm            IF Minken
11.15.00  40157184   0          65  Olivia Kumara           Laihian Luja
11.15.00  40212683   0          66  Johanna Häggkvist       NärpKraftSkidför
11.15.00  40404239   0          67  Ella Janfelt            IF Minken
11.15.00  40213810   0          68  Venla Torrkulla         Vörå IF
11.15.00  40215086   0          69  Henna Nisula            Teuvan Rivakka
11.15.00  40282441   0          70  Wilma Hjerpe            Sundom IF
11.15.00  40212593   0          71  Agnes Herlin            Malax IF
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.25.00  40211275   0          73  Elias Pirneskoski       Vähänkyrön Viesti
11.25.00  40080189   0          74  Anton Ingves            NärpKraftSkidför
11.25.00  40068995   0          75  Robin Niemelä           Malax IF
11.25.00  40339436   0          76  Mattis Nordström        NärpKraftSkidför
11.25.00  40148588   0          77  Valter Lönnberg         IF Femman
11.25.00  40284035   0          78  Viktor Krook            NärpKraftSkidför
11.25.00  40070796   0          79  Akseli Latvala          Kyrön Voima
11.25.00  40221862   0          80  William Holmström       Oravais IF
11.25.00  40226571   0          81  Jesper Lindfors         IK Falken
11.25.00  40271228   0          82  Isac Asp                Malax IF
11.25.00  40403321   0          83  Jakob Ehrs              Vörå IF
11.25.00  40204894   0          84  Ville Lemberg           SeinäjHS
11.25.00  40142429   0          85  Filip Stark             Sundom IF
11.25.00  40343291   0          86  Hugo Back               Vörå IF
11.25.00  40208949   0          87  Topi Raunio             Kyrön Voima
11.25.00  40215477   0          89  Johannes Jakobsson      IF Minken
11.25.00  40278854   0          90  Joel Östman             Oravais IF
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.30.00  40080188   0          92  Erika Ingves            NärpKraftSkidför
11.30.00  34567739   0          93  Ellen Kansa             Malax IF
11.30.00  40215180   0          94  Felicia Lindström       IF Femman
11.30.00  40076840   0          95  Alva Thors              Vörå IF
11.30.00  40069874   0          96  Aada Somppi             Vaasan Hiihtäjät
11.30.00  40122907   0          97  Venla Koivula           Laihian Luja
11.30.00  34517844   0          98  Teodora Westerlund      IF Brahe
11.30.00  40212402   0          99  Thea Kullman            Vörå IF
11.30.00  40066533   0         100  Mimi Nybacka            Vähänkyrön Viesti
11.30.00  40286563   0         101  Jenny Liljedal          NärpKraftSkidför
11.30.00  40210068   0         102  Sirja Tyystjärvi        Vähänkyrön Viesti
11.30.00  40211450   0         103  Aida Koivisto           Evijärven Urheilijat
11.30.00  40276529   0         104  Antonia Widd            Vörå IF
11.30.00  40148356   0         105  Jenny Aalto             Vaasan Hiihtäjät
11.30.00  34398348   0         106  Tindra Jansson          Vörå IF
11.30.00  40071652   0         107  Ines Tuohimaa           Solf IK
11.30.00  33189969   0         108  Celina Hildén           IF Femman
11.30.00  40142185   0         109  Moa Mäenpää             IF Brahe
11.30.00  40134989   0         110  Linda Hyöty             Malax IF
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.35.00  40157456   0         113  Veera Anttila           Perhon Kiri
11.35.00  40137493   0         114  Matilda Saari           Oravais IF
11.35.00  34535839   0         115  Tuuli Raunio            Kyrön Voima
11.35.00  40147301   0         116  Essi Tyynelä            Vetelin Urheilijat
11.35.00  40212682   0         117  Frida Häggkvist         NärpKraftSkidför
11.35.00  40137491   0         118  Evelina Österberg       Oravais IF
11.35.00  40072770   0         119  Iida Haukilahti         Vetelin Urheilijat
11.35.00  40140824   0         120  Linnea Källbacka        Vörå IF
11.35.00  40284034   0         121  Felicia Krook           NärpKraftSkidför
11.35.00  40148590   0         122  Nathalie Nyback         IF Minken
11.35.00  33699585   0         123  Tilde Niemelä           Malax IF
11.35.00  33705424   0         124  Emma Haglund            Sundom IF
11.35.00  33783284   0         125  Sanni Pulkkinen         Karihaaran Visa
11.35.00  40148584   0         126  Linnea Backman          IF Femman
11.35.00  40074187   0         127  Frida Achrén            Oravais IF
11.35.00  33824509   0         128  Nicole Sten             NärpKraftSkidför
11.35.00  40148589   0         129  Michelle Nyback         IF Minken
11.35.00  34128851   0         130  Sanni Kuusisto          Laihian Luja
11.35.00  33381385   0         131  Julia Lönnberg          IF Femman
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.40.00  33240523   0         132  Santeri Karppinen       Vaasan Hiihtäjät
11.40.00  33784746   0         133  Topi Perttu             Kyrön Voima
11.40.00  33995823   0         134  Jimi Aalto              Vaasan Hiihtäjät
11.40.00  33914859   0         135  Ivar Thors              Vörå IF
11.40.00  32693100   0         136  Alexander Ståhlberg     Norrvalla Ski Team
11.40.00  40208926   0         137  Jacob Rabb              Sundom IF
11.40.00  40047189   0         138  Robin Mäenpää           IF Brahe
11.40.00  40084346   0         139  Paulus Mehtonen         Ähtärin Urheilijat
11.40.00  33818201   0         140  Sauli Keskitalo         Kyrön Voima
11.40.00  33086486   0         141  Christian Hildén        IF Femman
11.40.00  40074192   0         142  Jacob Smeds             Oravais IF
11.40.00  34507948   0         143  Aaron Häggman           Vörå IF
11.40.00  40148593   0         144  Emil Sundell            IF Femman
11.40.00  31883474   0         145  Samuli Kuusinen         KankUrh
11.40.00  32944956   0         146  Kalle Kauppi            Kyrön Voima
11.40.00  34455430   0         147  Oliver Rusk             Sundom IF
11.40.00  34498468   0         148  Teemu Havimäki          Ilmajoen Kisailijat
11.40.00  33832562   0         149  Patrick Tallbäck        IF Femman
11.40.00  40076468   0         150  Jesse Kuoppala          Sundom IF
11.40.00  34421846   0         152  William Back            IF Minken
11.40.00  40076040   0         153  Jere Harju              Ilmajoen Kisailijat
11.40.00  40148586   0         154  Lucas Finskas           IF Femman
11.40.00  40074207   0         155  Leonard Markén          Oravais IF
11.40.00  34519295   0         156  Roope Perkiö            Vaasan Hiihtäjät
11.40.00  33603416   0         157  Adam Jansson            Vörå IF
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 7.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.55.00  31013859   0         159  Johannes Vuorela        YlistKilp-Velj
11.55.00  40157808   0         160  Severi Honkonen         Perhon Kiri
11.55.00  33073198   0         161  Casper Hjerpe           Sundom IF
11.55.00  33885221   0         162  Aapo Taipale            Vetelin Urheilijat
11.55.00  32067480   0         163  Petteri Mattila         Teuvan Rivakka
11.55.00  34021929   0         164  Topi Kuusisto           Laihian Luja
11.55.00  31085764   0         165  Eetu Mylläri            Teuvan Rivakka
11.55.00  29515615   0         166  Ossi Hietaharju         Ilmajoen Kisailijat
11.55.00  33851022   0         167  Juho Syrjäläinen        KankUrh
11.55.00  31088127   0         168  Alexander Kansa         NärpKraftSkidför
11.55.00  33201957   0         169  Ville Nisula            Teuvan Rivakka
11.55.00  31896128   0         170  Viktor Koivuniemi       Sundom IF
11.55.00  31039956   0         171  Jussi Jussila           HonkSeudUrh
11.55.00  34062849   0         172  Santeri Leikas          Teuvan Rivakka
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 7.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.55.00  34215900   0         175  Stefan Grannas          Vörå IF
11.55.00  40171616   0         176  Marko Löija             IF Minken
11.55.00  27519011   0         177  Jan-Erik Nordstedt      Vörå IF
11.55.00  27592229   0         178  Timo Vetämäjärvi        Alavuden Urheilijat
11.55.00  27516739   0         179  Ulf Nylund              IF Minken
11.55.00  40052996   0         180  Christian Kantola       Sundom IF
11.55.00  40217982   0         181  Erik Holm               IK Falken
11.55.00  23783582   0         182  Ari Orava               SeinäjHS
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.58.00  34489024   0         185  Eerika Konu             Kokkolan Veikot
11.58.00  32860797   0         186  Henna Hamari            OunasvHS
11.58.00  31983730   0         187  Aliina Vuorela          YlistKilp-Velj
11.58.00  40137639   0         188  Neea Rintala            KortJärv-Veik
11.58.00  40067853   0         189  Ida Mäenpää             IF Brahe
11.58.00  31974079   0         190  Elisa Reijonen          OunasvHS
11.58.00  31995414   0         191  Erika Westerlund        IF Brahe
11.58.00  32693333   0         192  Evelina Långkvist       Malax IF
11.58.00  32990777   0         193  Linnea Halonen          NärpKraftSkidför
11.58.00  34507951   0         194  Emma Källbacka          Vörå IF
11.58.00  34453089   0         195  Heidi Hanka             Jalasjärven Jalas
11.58.00  33061126   0         196  Sofia Haglund           Sundom IF
11.58.00  31989271   0         197  Marjaana Jussila        HonkSeudUrh
11.58.00  34525001   0         198  Lotta Viitala           Jalasjärven Jalas
11.58.00  33769622   0         199  Alexandra Stark         Sundom IF
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.10.00  40166324   0         203  Harri Ala-Lahti         SeinäjHS
12.10.00  27545263   0         204  Heikki Roimas           Kälviän Tarmo
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.10.00             0         206  Håkan Dahlin            Vörå IF
12.10.00  28547024   0         207  Seppo Laaksonen         Virtain Urheilijat
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.10.00  27520372   0         208  Ann-Louise Nyback       IF Minken
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.30.00  31078454   0         211  Sandra Jordman          One Way Pro Team
12.30.00  32926521   0         212  Linnea Henriksson       One Way Pro Team
12.30.00  32981142   0         213  Laura Talvitie          Ilmajoen Kisailijat
12.30.00  30563177   0         214  Elin Forsgård           IF Minken
12.30.00  34590324   0         215  Klaara Kontinen         Borgå Akilles
12.30.00  34429929   0         216  Noora Kupari            SeinäjHS
12.30.00  32787074   0         217  Andrea Lilja            Sundom IF
12.30.00  33748656   0         218  Nathalie Sten           NärpKraftSkidför
12.30.00  32070655   0         219  Loviisa Kalliokoski     Perhon Kiri
12.30.00  32981139   0         220  Jenni Talvitie          Ilmajoen Kisailijat
12.30.00  30798560   0         221  Heidi Hamari            OunasvHS
12.30.00  31960559   0         222  Noora Hakala            Lapuan Virkiä
12.30.00  32756157   0         223  Cecilia Back            IF Minken
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.30.00  28980076   0         226  Sanna-Mari Purola       JärvHS
12.30.00  30985713   0         227  Alexandra Enlund        IF Femman
12.30.00  29587216   0         228  Jennifer Klemets        IF Femman
12.30.00  31777357   0         229  Milla Rajala            JärvHS
12.30.00  27536078   0         230  Saana Peltola           SiilHS
12.30.00  30195655   0         231  Oona Eerola             Ähtärin Urheilijat
12.30.00  27549832   0         232  Erika Reijonen          OunasvHS
12.30.00  28929817   0         233  Ronja Kainberg          IF Åsarna
12.30.00  28530387   0         234  Jutta Pulkkinen         Karihaaran Visa
12.30.00  32903311   0         235  Hanna Westerlund        IF Brahe
12.30.00  30047910   0         236  Sara Simonen            One Way Pro Team
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.30.00  26789172   0         239  Jessica Strandholm      Vörå IF
12.30.00  40209334   0         240  Annika Sjöström         IF Brahe
12.30.00  32152395   0         241  Heidi Lindfors          Vaasan Hiihtäjät
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.30.00  21318548   0         244  Nina Andersen           Kuhmo-Ski
12.30.00  27558959   0         245  Johanna Skog            IK Falken
12.30.00  40224549   0         246  Sirpa Harju             Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 7.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.35.00  29548970   0         249  Anton Damlin            IF Femman
12.35.00  31969851   0         250  Niklas Sundström        IF Femman
12.35.00  30357930   0         251  Santeri Yli-Karjanmaa   Ilmajoen Kisailijat
12.35.00  33367024   0         252  Matias Mehtonen         Ähtärin Urheilijat
12.35.00  32188259   0         253  Oskar Skoglund          IF Femman
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.35.00  31085861   0         256  Joona Nisula            Teuvan Rivakka
12.35.00  31344722   0         257  Benjamin Sundqvist      IF Minken
12.35.00  28977597   0         258  Veli-Petteri Liedes     Vaasan Hiihtäjät
12.35.00  30995347   0         259  Janek Jantunen          SeinäjHS
12.35.00  30145139   0         260  Valtteri Markkila       Vaasan Hiihtäjät
12.35.00  24235880   0         261  Jonatan Lindqvist       IF Minken
12.35.00  27432680   0         262  Aku Hietaharju          Ilmajoen Kisailijat
12.35.00  29416772   0         263  Anton Storvall          IF Åsarna
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.40.00  30566132   0         264  Alex Svartsjö           IF Femman
12.40.00  21990953   0         265  Toni Ketelä             IF Minken
12.40.00  30309069   0         266  Benjamin Holmgren       IF Sibbo-Vargarna
12.40.00  28566966   0         267  Karri Hakala            YlistKilp-Velj
12.40.00  23328468   0         268  Matias Strandvall       IF Minken
12.40.00  30936665   0         269  Hannes Holmback         IF Femman
12.40.00  22486534   0         270  Victor Lövdahl          IF Femman
12.40.00  24178853   0         271  Robin Damlin            Norrvalla Ski Team
12.40.00  22608082   0         272  Tuomas Myllykoski       Jämin Jänne
12.40.00  40198771   0         273  Hans Mäenpää            IF Brahe
12.40.00  23237151   0         274  Jori Selkämaa           SeinäjHS
12.40.00  40342565   0         275  Tomas Mäenpää           IF Brahe
12.40.00  28897282   0         276  Joona Joensuu           Haapajärven Kiilat
12.40.00  26774103   0         277  Magnus Nyman            IF Minken
12.40.00  23386549   0         278  Kuisma Taipale          Vetelin Urheilijat
12.40.00  25568051   0         279  Johnny Sjölind          IF Åsarna
12.40.00  22922687   0         280  Fredric Portin          IF Minken
12.40.00  40274996   0         281  Viktor Mäenpää          IF Brahe
12.40.00  23110896   0         282  Kalle Rytkönen          Rajamäen Kehitys
12.40.00  21404708   0         283  Leif Ena                IK Falken
12.40.00  40057972   0         284  Henri Lassila           Vetelin Urheilijat
12.40.00  33714826   0         285  Christian Grannas       Vörå IF
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.40.00  40347702   0         288  Thomas Granholm         Vörå IF
12.40.00  26233835   0         289  Mats Jakobsson          IF Minken
12.40.00  27419085   0         290  Pasi Auvinen            PietHiihtäjät
12.40.00  21394779   0         291  Mikael Eklund           Vörå IF
Sarjaluettelo