VÖRÅSPELEN- VÖYRINKISAT 2016

T U L O K S E T

© Vörå IF

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; M45; N16; M55; M65
; N45; N18; N20; NYL; N35; M18; M20; MYL; M35


M08 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Robin Liljeqvist         IF Minken                     3.20,7
  2. Santtu Mylläri           Teuvan Rivakka                3.32,9       0.12,2
  3. Christoffer Hildén       IF Femman                     3.58,8       0.38,1
  4. Axel Grön                Vörå IF                       4.07,4       0.46,7
  5. Aron Holmström           Oravais IF                    4.13,9       0.53,2
  6. Walter Källbacka         Vörå IF                       4.25,8       1.05,1
  7. Elias Herlin             Malax IF                      4.51,6       1.30,9
  8. Arvi Riutta              Härmänseudun Hiihtäjät        4.52,2       1.31,5

 Poisjääneet   4
  -   4.  40350911  Sander Wikblom           IF Minken
  -   9.  40269488  Alexander Långkvist      Malax IF
  -  10.  40402994  Marius Ramstedt          IF Fyren
  -  11.  40336330  Emil Appel               Malax IF
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Korpi              Kyrön Voima                   3.36,1
  2. Winnie Markén            Oravais IF                    3.42,9       0.06,8
  3. Sandra Ingves            Närpes Kraft Skidförening     3.56,0       0.19,9
  4. Sara Cederholm           IF Minken                     3.59,2       0.23,1
  5. Jenny Östman             Oravais IF                    4.55,1       1.19,0
  6. Nanna Tala               Härmänseudun Hiihtäjät        4.59,0       1.22,9
  7. Aija Koivisto            Evijärven Urheilijat          5.00,5       1.24,4
  8. Wilma Jåfs               Vörå IF                       5.10,4       1.34,3
  9. Tilde Jåfs               Vörå IF                       5.24,8       1.48,7
 10. Natalie Eklund           Vörå IF                       5.37,0       2.00,9

 Poisjääneet   4
  -  16.  40064841  Wilma Liljeqvist         IF Minken
  -  20.  40404091  Thea Wikblom             IF Minken
  -  21.            Matilda Hermans          Oravais IF
  - 312.  40212646  Alva Karls               Malax IF
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Isac Finskas             IF Femman                     8.58,4
  2. Topias Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet        8.59,0       0.00,6
  3. William Dahlgren         Tjöck IK                      9.24,4       0.26,0
  4. Noah Sjöblom             Sundom IF                     9.39,8       0.41,4
  5. Matts Södergård          Vörå IF                       9.52,5       0.54,1
  6. Hampus Berglund          Vörå IF                      10.00,1       1.01,7
  7. Filip Fröding            IF Fyren                     10.01,8       1.03,4
  8. Miro Auvinen             IF Brahe                     10.28,0       1.29,6
  9. Iivar Häggman            Vörå IF                      11.22,9       2.24,5
 10. Kuoppala Leevi           Sundom IF                    11.42,2       2.43,8
 11. Jimi Östman              Oravais IF                   11.49,0       2.50,6
 12. Kevin Lindfors           IK Falken                    13.06,4       4.08,0

 Poisjääneet  10
  -  27.             Paavo Seppälä           IF Femman
  -  33.  40342786  Kaleva Tyystjärvi        Vähänkyrön Viesti
  -  35.            Hannes Sundell           IF Femman
  -  36.  40212592  Anthony Långkvist        Malax IF
  -  37.  40225866  Tomas Mehtonen           Ähtärin Urheilijat
  -  40.  40210390  Aapo Haukilahti          Vetelin Urheilijat
  -  42.  40218852  Melker Wikblom           IF Minken
  -  43.  40212663  Lenni Autio              Vaasan Hiihtäjät
  -  45.  40404089  Eddie Wikblom            IF Minken
  -  47.  40212664  Viktor Liljeqvist        IF Minken
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johanna Häggkvist        Närpes Kraft Skidförening     8.52,2
  2. Ellinor Halonen          Närpes Kraft Skidförening     8.53,4       0.01,2
  3. Olivia Kumara            Laihian Luja                  9.03,3       0.11,1
  4. Malin Cederholm          IF Minken                     9.39,8       0.47,6
  5. Signe Jakobsson          IF Minken                     9.52,0       0.59,8
  6. Wilma Hjerpe             Sundom IF                    10.10,9       1.18,7
  7. Laura Perttu             Kyrön Voima                  10.24,7       1.32,5
  8. Emilia Österberg         Oravais IF                   10.33,2       1.41,0
  9. Emilia Liljeqvist        IF Minken                    10.49,3       1.57,1
 10. Fanny Karls              Malax IF                     11.43,4       2.51,2
 11. Nathalie Lindström       IF Femman                    11.53,2       3.01,0
 12. Agnes Herlin             Malax IF                     12.03,6       3.11,4
 13. Helmina Nylund           IK Falken                    12.05,4       3.13,2
 14. Ella Janfelt             IF Minken                    12.09,6       3.17,4
 15. Henna Nisula             Teuvan Rivakka               12.12,6       3.20,4
 16. Venla Torrkulla          Vörå IF                      12.14,1       3.21,9
 17. Elsa Thors               Vörå IF                      12.14,6       3.22,4
 18. Evelina Janfelt          IF Minken                    12.46,4       3.54,2
 19. Emma Kankaanpää          Sundom IF                    13.55,2       5.03,0
 20. Kajsa Ekholm             IF Minken                    13.58,5       5.06,3

 Poisjääneet   3
  -  52.  40198954  Meeri Kauppi             Kyrön Voima
  -  55.  40293369  Linn Österberg           Oravais IF
  -  61.  40227033  Emmi Mäenpää             IF Brahe
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mattis Nordström         Närpes Kraft Skidförening     9.11,4
  2. Akseli Latvala           Kyrön Voima                   9.37,0       0.25,6
  3. Valter Lönnberg          IF Femman                     9.40,2       0.28,8
  4. Ville Lemberg            Seinäjoen Hiihtoseura         9.40,6       0.29,2
  5. Joel Östman              Oravais IF                   10.00,9       0.49,5
  6. Elias Pirneskoski        Vähänkyrön Viesti            10.02,6       0.51,2
  7. Robin Niemelä            Malax IF                     10.06,3       0.54,9
  8. Anton Ingves             Närpes Kraft Skidförening    10.22,4       1.11,0
  9. Viktor Krook             Närpes Kraft Skidförening    10.33,9       1.22,5
 10. Filip Stark              Sundom IF                    10.38,4       1.27,0
 11. William Holmström        Oravais IF                   10.50,6       1.39,2
 12. Hugo Back                Vörå IF                      10.59,7       1.48,3
 13. Jakob Ehrs               Vörå IF                      11.09,8       1.58,4
 14. Jesper Lindfors          IK Falken                    11.27,4       2.16,0

 Poisjääneet   3
  -  82.  40271228  Isac Asp                 Malax IF
  -  87.  40208949  Topi Raunio              Kyrön Voima
  -  89.  40215477  Johannes Jakobsson       IF Minken
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tindra Jansson           Vörå IF                       9.30,0
  2. Erika Ingves             Närpes Kraft Skidförening     9.47,4       0.17,4
  3. Thea Kullman             Vörå IF                       9.59,9       0.29,9
  4. Aada Somppi              Vaasan Hiihtäjät             10.07,6       0.37,6
  5. Aida Koivisto            Evijärven Urheilijat         10.08,4       0.38,4
  6. Felicia Lindström        IF Femman                    10.13,5       0.43,5
  7. Linda Hyöty              Malax IF                     10.15,2       0.45,2
  8. Mimi Nybacka             Vähänkyrön Viesti            10.15,9       0.45,9
  9. Sirja Tyystjärvi         Vähänkyrön Viesti            10.29,8       0.59,8
 10. Alva Thors               Vörå IF                      10.31,4       1.01,4
 11. Venla Koivula            Laihian Luja                 10.31,8       1.01,8
 12. Jenny Aalto              Vaasan Hiihtäjät             10.38,8       1.08,8
 13. Ines Tuohimaa            Solf IK                      10.43,6       1.13,6
 14. Celina Hildén            IF Femman                    10.44,4       1.14,4
 15. Antonia Widd             Vörå IF                      11.03,1       1.33,1
 16. Ellen Kansa              Malax IF                     11.03,7       1.33,7

 Poisjääneet   3
  -  98.  34517844  Teodora Westerlund       IF Brahe
  - 101.  40286563  Jenny Liljedal           Närpes Kraft Skidförening
  - 109.  40142185  Moa Mäenpää              IF Brahe
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Kuusisto           Laihian Luja                  8.18,3
  2. Frida Häggkvist          Närpes Kraft Skidförening     8.36,0       0.17,7
  3. Felicia Krook            Närpes Kraft Skidförening     8.40,9       0.22,6
  4. Linnea Källbacka         Vörå IF                       8.42,7       0.24,4
  5. Linnea Backman           IF Femman                     8.46,3       0.28,0
  6. Evelina Österberg        Oravais IF                    8.57,3       0.39,0
  7. Tilde Niemelä            Malax IF                      9.09,3       0.51,0
  8. Julia Lönnberg           IF Femman                     9.16,0       0.57,7
  9. Matilda Saari            Oravais IF                   10.13,6       1.55,3

 Poisjääneet  10
  - 113.  40157456  Veera Anttila            Perhon Kiri
  - 115.  34535839  Tuuli Raunio             Kyrön Voima
  - 116.  40147301  Essi Tyynelä             Vetelin Urheilijat
  - 119.  40072770  Iida Haukilahti          Vetelin Urheilijat
  - 122.  40148590  Nathalie Nyback          IF Minken
  - 124.  33705424  Emma Haglund             Sundom IF
  - 125.  33783284  Sanni Pulkkinen          Karihaaran Visa
  - 127.  40074187  Frida Achrén             Oravais IF
  - 128.  33824509  Nicole Sten              Närpes Kraft Skidförening
  - 129.  40148589  Michelle Nyback          IF Minken
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alexander Ståhlberg      Norrvalla Ski Team           14.53,3
  2. Jimi Aalto               Vaasan Hiihtäjät             16.19,6       1.26,3
  3. Santeri Karppinen        Vaasan Hiihtäjät             16.43,7       1.50,4
  4. Leonard Markén           Oravais IF                   17.17,9       2.24,6
  5. Jacob Smeds              Oravais IF                   17.29,7       2.36,4
  6. Emil Sundell             IF Femman                    17.30,8       2.37,5
  7. Aaron Häggman            Vörå IF                      17.31,2       2.37,9
  8. Teemu Havimäki           Ilmajoen Kisailijat          17.33,8       2.40,5
  9. Sauli Keskitalo          Kyrön Voima                  18.01,8       3.08,5
 10. Topi Perttu              Kyrön Voima                  18.03,9       3.10,6
 11. Ivar Thors               Vörå IF                      18.28,1       3.34,8
 12. Roope Perkiö             Vaasan Hiihtäjät             18.34,7       3.41,4
 13. Patrick Tallbäck         IF Femman                    19.02,1       4.08,8
 14. Jesse Kuoppala           Sundom IF                    19.54,4       5.01,1
 15. Jacob Rabb               Sundom IF                    19.54,9       5.01,6

 Poisjääneet  10
  - 138.  40047189  Robin Mäenpää            IF Brahe
  - 139.  40084346  Paulus Mehtonen          Ähtärin Urheilijat
  - 141.  33086486  Christian Hildén         IF Femman
  - 145.  31883474  Samuli Kuusinen          Kankaanpään Urheilijat
  - 146.  32944956  Kalle Kauppi             Kyrön Voima
  - 147.  34455430  Oliver Rusk              Sundom IF
  - 152.  34421846  William Back             IF Minken
  - 153.  40076040  Jere Harju               Ilmajoen Kisailijat
  - 154.  40148586  Lucas Finskas            IF Femman
  - 157.  33603416  Adam Jansson             Vörå IF
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 7.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Vuorela         Ylistaron Kilpa-Veljet       21.52,6
  2. Alexander Kansa          Närpes Kraft Skidförening    22.48,3       0.55,7
  3. Petteri Mattila          Teuvan Rivakka               22.55,6       1.03,0
  4. Casper Hjerpe            Sundom IF                    23.08,6       1.16,0
  5. Ville Nisula             Teuvan Rivakka               23.09,2       1.16,6
  6. Santeri Leikas           Teuvan Rivakka               23.09,9       1.17,3
  7. Topi Kuusisto            Laihian Luja                 23.14,3       1.21,7
  8. Viktor Koivuniemi        Sundom IF                    24.28,3       2.35,7
  9. Eetu Mylläri             Teuvan Rivakka               24.42,6       2.50,0

 Poisjääneet   5
  - 160.  40157808  Severi Honkonen          Perhon Kiri
  - 162.  33885221  Aapo Taipale             Vetelin Urheilijat
  - 166.  29515615  Ossi Hietaharju          Ilmajoen Kisailijat
  - 167.  33851022  Juho Syrjäläinen         Kankaanpään Urheilijat
  - 171.  31039956  Jussi Jussila            Honkajoen Seudun Urheilijat
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 7.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Christian Kantola        Sundom IF                    24.54,5
  2. Stefan Grannas           Vörå IF                      25.31,3       0.36,8

 Poisjääneet   6
  - 176.  40171616  Marko Löija              IF Minken
  - 177.  27519011  Jan-Erik Nordstedt       Vörå IF
  - 178.  27592229  Timo Vetämäjärvi         Alavuden Urheilijat
  - 179.  27516739  Ulf Nylund               IF Minken
  - 181.  40217982  Erik Holm                IK Falken
  - 182.  23783582  Ari Orava                Seinäjoen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Linnea Halonen           Närpes Kraft Skidförening    16.03,0
  2. Sofia Haglund            Sundom IF                    16.43,7       0.40,7
  3. Alexandra Stark          Sundom IF                    17.00,2       0.57,2
  4. Aliina Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet       17.27,6       1.24,6
  5. Neea Rintala             Kortesjärven Järvi-Veikot    17.36,1       1.33,1
  6. Evelina Långkvist        Malax IF                     18.14,2       2.11,2
  7. Emma Källbacka           Vörå IF                      20.34,3       4.31,3

 Poisjääneet   8
  - 185.  34489024  Eerika Konu              Kokkolan Veikot
  - 186.  32860797  Henna Hamari             Ounasvaaran Hiihtoseura
  - 189.  40067853  Ida Mäenpää              IF Brahe
  - 190.  31974079  Elisa Reijonen           Ounasvaaran Hiihtoseura
  - 191.  31995414  Erika Westerlund         IF Brahe
  - 195.  34453089  Heidi Hanka              Jalasjärven Jalas
  - 197.  31989271  Marjaana Jussila         Honkajoen Seudun Urheilijat
  - 198.  34525001  Lotta Viitala            Jalasjärven Jalas
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Harri Ala-Lahti          Seinäjoen Hiihtoseura        15.00,0

 Poisjääneet   1
  - 204.  27545263  Heikki Roimas            Kälviän Tarmo
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Håkan Dahlin             Vörå IF                      17.43,1

 Poisjääneet   1
  - 207.  28547024  Seppo Laaksonen          Virtain Urheilijat
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   1
  - 208.  27520372  Ann-Louise Nyback        IF Minken
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Linnea Henriksson        One Way Pro Team             16.40,8
  2. Erika Storbacka          IF Femman                    16.53,8       0.13,0
  3. Nathalie Sten            Närpes Kraft Skidförening    17.06,3       0.25,5
  4. Sandra Jordman           One Way Pro Team             17.13,4       0.32,6
  5. Noora Kupari             Seinäjoen Hiihtoseura        17.34,9       0.54,1
  6. Klaara Kontinen          Borgå Akilles                17.57,8       1.17,0
  7. Cecilia Back             IF Minken                    17.59,8       1.19,0
  8. Elin Forsgård            IF Minken                    18.03,4       1.22,6
  9. Jenni Talvitie           Ilmajoen Kisailijat          18.26,8       1.46,0
 10. Laura Talvitie           Ilmajoen Kisailijat          18.35,3       1.54,5
 11. Andrea Lilja             Sundom IF                    18.39,3       1.58,5

 Keskeyttäneet   1
  - 222.  31960559  Noora Hakala             Lapuan Virkiä
 Poisjääneet   2
  - 219.  32070655  Loviisa Kalliokoski      Perhon Kiri
  - 221.  30798560  Heidi Hamari             Ounasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alexandra Enlund         IF Femman                    16.13,2
  2. Oona Eerola              Ähtärin Urheilijat           17.20,3       1.07,1

 Keskeyttäneet   2
  - 226.  28980076  Sanna-Mari Purola        Järviseudun Hiihtoseura
  - 228.  29587216  Jennifer Klemets         IF Femman
 Poisjääneet   7
  - 229.  31777357  Milla Rajala             Järviseudun Hiihtoseura
  - 230.  27536078  Saana Peltola            Siilinjärven Hiihtoseura
  - 232.  27549832  Erika Reijonen           Ounasvaaran Hiihtoseura
  - 233.  28929817  Ronja Kainberg           IF Åsarna
  - 234.  28530387  Jutta Pulkkinen          Karihaaran Visa
  - 235.  32903311  Hanna Westerlund         IF Brahe
  - 236.  30047910  Sara Simonen             One Way Pro Team
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jessica Strandholm       Vörå IF                      18.48,6
  2. Annika Sjöström          IF Brahe                     18.50,9       0.02,3

 Poisjääneet   1
  - 241.  32152395  Heidi Lindfors           Vaasan Hiihtäjät
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   3
  - 244.  21318548  Nina Andersen            Kuhmo-Ski
  - 245.  27558959  Johanna Skog             IK Falken
  - 246.  40224549  Sirpa Harju              Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 7.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Santeri Yli-Karjanmaa    Ilmajoen Kisailijat          24.49,1

 Poisjääneet   4
  - 247.            Axel Aurén               IF Åsarna
  - 250.  31969851  Niklas Sundström         IF Femman
  - 252.  33367024  Matias Mehtonen          Ähtärin Urheilijat
  - 253.  32188259  Oskar Skoglund           IF Femman
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joona Nisula             Teuvan Rivakka               31.24,1
  2. Aku Hietaharju           Ilmajoen Kisailijat          31.45,4       0.21,3
  3. Veli-Petteri Liedes      Vaasan Hiihtäjät             33.13,1       1.49,0
  4. Valtteri Markkila        Vaasan Hiihtäjät             33.39,7       2.15,6

 Poisjääneet   4
  - 257.  31344722  Benjamin Sundqvist       IF Minken
  - 259.  30995347  Janek Jantunen           Seinäjoen Hiihtoseura
  - 261.  24235880  Jonatan Lindqvist        IF Minken
  - 263.  29416772  Anton Storvall           IF Åsarna
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matias Strandvall        IF Minken                    26.52,9
  2. Karri Hakala             Ylistaron Kilpa-Veljet       27.34,8       0.41,9
  3. Toni Ketelä              IF Minken                    27.51,5       0.58,6
  4. Victor Lövdahl           IF Femman                    28.19,4       1.26,5
  5. Christian Grannas        Vörå IF                      28.40,2       1.47,3
  6. Robin Sundsten           IF Femman                    28.57,5       2.04,6
  7. Hannes Holmback          IF Femman                    29.19,7       2.26,8
  8. Joona Joensuu            Haapajärven Kiilat           29.25,2       2.32,3
  9. Benjamin Holmgren        IF Sibbo-Vargarna            30.42,8       3.49,9
 10. Robin Damlin             Norrvalla Ski Team           31.00,0       4.07,1
 11. Anton Damlin             IF Femman                    32.52,7       5.59,8

 Poisjääneet  13
  - 248.  40198779  Johan Mäenpää            IF Brahe
  - 264.  30566132  Alex Svartsjö            IF Femman
  - 272.  22608082  Tuomas Myllykoski        Jämin Jänne
  - 273.  40198771  Hans Mäenpää             IF Brahe
  - 274.  23237151  Jori Selkämaa            Seinäjoen Hiihtoseura
  - 275.  40342565  Tomas Mäenpää            IF Brahe
  - 277.  26774103  Magnus Nyman             IF Minken
  - 279.  25568051  Johnny Sjölind           IF Åsarna
  - 280.  22922687  Fredric Portin           IF Minken
  - 281.  40274996  Viktor Mäenpää           IF Brahe
  - 282.  23110896  Kalle Rytkönen           Rajamäen Kehitys
  - 283.  21404708  Leif Ena                 IK Falken
  - 284.  40057972  Henri Lassila            Vetelin Urheilijat
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Thomas Granholm          Vörå IF                      33.16,6

 Poisjääneet   3
  - 289.  26233835  Mats Jakobsson           IF Minken
  - 290.  27419085  Pasi Auvinen             Pietarsaaren Hiihtäjät
  - 291.  21394779  Mikael Eklund            Vörå IF
Sarjaluettelo