VÖRÅSPELEN - VÖYRINKISAT 14.1.2017

T U L O K S E T

© Vörå IF

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; M16; N18; N20; NYL
; M20; MYL; M35; M18; M45

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aron Holmström           Oravais IF                    4.22,5
  2. Alexander Österberg      Oravais IF                    4.24,7       0.02,2
  3. Emil Appel               Malax IF                      4.34,2       0.11,7
  4. Kalle Huhdankoski        Kortesjärven Järvi-Veikot     4.41,8       0.19,3
  5. Hannes Wägar             IF Femman                     4.50,7       0.28,2
  6. Arvi Riutta              Härmänseudun Hiihtäjät        4.55,5       0.33,0
  7. Rasmus Takala            Härmänseudun Hiihtäjät        4.56,1       0.33,6
  8. Tobias Cederholm         IF Minken                     4.58,7       0.36,2
  9. Rasmus Lindfors          IK Falken                     5.08,2       0.45,7
 10. Linus Back               Vörå IF                       5.10,2       0.47,7
 11. Theo Österberg           Oravais IF                    5.21,0       0.58,5
 12. Elias Sundberg           IF Minken                     5.23,0       1.00,5
 13. Oscar Smeds              Oravais IF                    5.28,6       1.06,1
 14. Isak Norrgård            IF Femman                     8.14,5       3.52,0
Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Koivula            Laihian Luja                  4.55,5
  2. Aija Koivisto            Evijärven Urheilijat          4.59,3       0.03,8
  3. Linnea Hyöty             Solf IK                       5.03,8       0.08,3
  4. Tilde Jåfs               Vörå IF                       5.06,0       0.10,5
  5. Thea Wikblom             IF Minken                     5.09,4       0.13,9
  6. Tilde Finskas            IF Femman                     5.10,6       0.15,1
  7. Ellinor Forsman          IF Minken                     5.27,9       0.32,4
  8. Eveliina Andersson       Oravais IF                    5.31,6       0.36,1
  9. Natalie Eklund           Vörå IF                       5.38,2       0.42,7
 10. Saga Markén              Oravais IF                    5.53,0       0.57,5
 11. Iina Häggman             Vörå IF                       6.29,5       1.34,0
 12. Ida Sundqvist            IK Falken                     7.28,9       2.33,4
 13. Wilma Nylund             IF Femman                     8.01,1       3.05,6
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Topias Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet        7.35,7
  2. Eddie Wikblom            IF Minken                     7.53,6       0.17,9
  3. Miro Auvinen             IF Brahe                      7.56,2       0.20,5
  4. Santtu Mylläri           Teuvan Rivakka                8.01,3       0.25,6
  5. Alvin Nordin             Närpes Kraft Skidförening     8.05,6       0.29,9
  6. Kaleva Tyystjärvi        Vähänkyrön Viesti             8.09,5       0.33,8
  7. Sander Wikblom           IF Minken                     8.16,0       0.40,3
  8. Hannes Sundell           IF Femman                     8.19,6       0.43,9
  9. Robin Liljeqvist         IF Minken                     8.21,3       0.45,6
 10. Iivar Häggman            Vörå IF                       8.51,4       1.15,7
 11. Hannes Sundberg          IF Minken                     9.10,2       1.34,5
 12. Rasmus Granholm          Vörå IF                       9.32,3       1.56,6
 13. Elias Ehrs               Vörå IF                       9.51,2       2.15,5
 14. Christoffer Hildén       IF Femman                    10.07,0       2.31,3
 15. Kevin Lindfors           IK Falken                    10.09,4       2.33,7
 16. Axel Grön                Vörå IF                      10.57,5       3.21,8
 17. Johan Yrjans             Närpes Kraft Skidförening    10.58,2       3.22,5
 18. Jico Knös                Solf IK                      11.03,2       3.27,5
 19. Walter Källbacka         Vörå IF                      11.10,5       3.34,8
 20. Ivar Sundqvist           IK Falken                    12.05,3       4.29,6
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alva Svenlin             If Åsarna                     8.53,0
  2. Evelina Janfelt          IF Minken                     9.09,5       0.16,5
  3. Winnie Markén            Oravais IF                    9.18,1       0.25,1
  4. Ester Nybacka            IK Falken                     9.28,3       0.35,3
  5. Olivia Laasanen          Ilmajoen Kisailijat           9.29,4       0.36,4
  6. Wilma Grannas            IF Brahe                      9.38,3       0.45,3
  7. Inez Sandberg            Närpes Kraft Skidförening     9.44,4       0.51,4
  8. Kajsa Ekholm             IF Minken                     9.47,1       0.54,1
  9. Ella Janfelt             IF Minken                     9.53,0       1.00,0
 10. Nathalie Lindström       IF Femman                     9.57,1       1.04,1
 11. Linnea Caldén            IF Minken                     9.58,2       1.05,2
 12. Linn Österberg           Oravais IF                   10.00,8       1.07,8
 13. Sara Cederholm           IF Minken                    10.02,2       1.09,2
 14. Isabella Enlund          Närpes Kraft Skidförening    10.04,8       1.11,8
 15. Linnea Ståhl             IF Femman                    10.20,4       1.27,4
 16. Kajsa Back               Vörå IF                      10.45,7       1.52,7
 17. Ellen Nyberg             If Åsarna                    10.46,5       1.53,5
 18. Wilma Jåfs               Vörå IF                      12.23,8       3.30,8
 19. Jenny Östman             Oravais IF                   12.34,0       3.41,0
 20. Ida Norrgård             IF Femman                    13.18,8       4.25,8
 21. Iza Hartvik              Vörå IF                      13.51,1       4.58,1

 Poisjääneet   2
  -  73.  40370264  Nanna Tala               Härmänseudun Hiihtäjät
  -  81.  40281882  Anna Nybäck              IF Minken
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Isak Finskas             IF Femman                    10.03,4
  2. Joel Östman              Oravais IF                   10.10,2       0.06,8
  3. Melker Wikblom           IF Minken                    10.14,0       0.10,6
  4. Ville Lemberg            Seinäjoen Hiihtoseura        10.40,1       0.36,7
  5. Elias Pirneskoski        Vähänkyrön Viesti            10.47,0       0.43,6
  6. Linus Furunäs            IF Femman                    11.05,5       1.02,1
  7. Oscar Grannas            IF Brahe                     11.07,2       1.03,8
  8. Viktor Nordin            Närpes Kraft Skidförening    11.11,9       1.08,5
  9. Noah Sjöblom             Sundom IF                    11.12,9       1.09,5
 10. Filip Stark              Sundom IF                    11.13,4       1.10,0
 11. Jesper Lindfors          IK Falken                    11.30,5       1.27,1
 12. Ville Nybacka            IK Falken                    11.39,2       1.35,8
 13. Mika Kärkkäinen          Kortesjärven Järvi-Veikot    11.45,7       1.42,3
 14. Matts Södergård          Vörå IF                      11.52,6       1.49,2
 15. Paavo Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet       11.55,5       1.52,1
 16. William Holmström        Oravais IF                   12.04,3       2.00,9
 17. Joni Grankull            IK Falken                    12.08,4       2.05,0
 18. Hugo Back                Vörå IF                      12.09,8       2.06,4
 19. Topi Raunio              Kyrön Voima                  12.18,2       2.14,8
 20. Viktor Krook             Närpes Kraft Skidförening    12.23,6       2.20,2
 21. Rasmus Krook             IK Falken                    12.44,9       2.41,5
 22. Jimi Östman              Oravais IF                   13.37,5       3.34,1
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emma Korhonen            IF Femman                    10.29,6
  2. Johanna Häggkvist        Närpes Kraft Skidförening    10.42,4       0.12,8
  3. Sirja Tyystjärvi         Vähänkyrön Viesti            10.43,0       0.13,4
  4. Linda Hyöty              Malax IF                     10.46,4       0.16,8
  5. Olivia Kumara            Laihian Luja                 10.47,7       0.18,1
  6. Maja Söderlund           IF Brahe                     11.18,9       0.49,3
  7. Thea Kullman             Vörå IF                      11.19,6       0.50,0
  8. Aida Koivisto            Evijärven Urheilijat         11.20,9       0.51,3
  9. Venla Koivula            Laihian Luja                 11.29,3       0.59,7
 10. Jenny Aalto              Vaasan Hiihtäjät             11.31,0       1.01,4
 11. Eveliina Syrjälä         Kortesjärven Järvi-Veikot    11.43,8       1.14,2
 12. Emilia Österberg         Oravais IF                   11.44,6       1.15,0
 13. Mathilda Westermark      Närpes Kraft Skidförening    11.49,8       1.20,2
 14. Wilma Hjerpe             IF Femman                    11.51,3       1.21,7
 15. Julia Backlund           IK Falken                    11.53,4       1.23,8
 16. Inka Harju               Ilmajoen Kisailijat          12.03,1       1.33,5
 17. Malin Cederholm          IF Minken                    12.08,3       1.38,7
 18. Jadelen Knös             Solf IK                      12.29,9       2.00,3
 19. Lina Nybacka             IK Falken                    12.30,8       2.01,2
 20. Emilia Liljeqvist        IF Minken                    13.05,9       2.36,3
 21. Wilma Nyberg             If Åsarna                    13.29,5       2.59,9
 22. Ida Kastus               Vörå IF                      13.46,3       3.16,7
 23. Alina Grön               Vörå IF                      14.29,6       4.00,0
 24. Venla Torrkulla          Vörå IF                      15.37,2       5.07,6
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Frida Häggkvist          Närpes Kraft Skidförening     9.13,9
  2. Frida Achrén             Oravais IF                    9.30,1       0.16,2
  3. Iida Haukilahti          Vetelin Urheilijat            9.36,4       0.22,5
  4. Linnea Källbacka         Vörå IF                       9.39,6       0.25,7
  5. Felicia Krook            Närpes Kraft Skidförening     9.44,8       0.30,9
  6. Evelina Österberg        Oravais IF                    9.46,4       0.32,5
  7. Teodora Westerlund       IF Brahe                      9.49,3       0.35,4
  8. Tindra Jansson           Vörå IF                      10.26,6       1.12,7
  9. Ines Tuohimaa            Solf IK                      10.36,5       1.22,6
 10. Matilda Saari            Oravais IF                   10.57,2       1.43,3
 11. Sofia Karjanlahti        Ilmajoen Kisailijat          10.58,3       1.44,4
 12. Felicia Lindström        IF Femman                    11.14,8       2.00,9
 13. Celina Hildén            IF Femman                    11.16,2       2.02,3
 14. Celine Ingman            Vörå IF                      11.23,9       2.10,0
 15. Mimi Nybacka             Vähänkyrön Viesti            11.40,6       2.26,7
 16. Antonia Widd             Vörå IF                      11.49,8       2.35,9
 17. Julia Enlund             Närpes Kraft Skidförening    12.46,4       3.32,5
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta (3+2) 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leonard Markén           Oravais IF                   14.45,7
  2. Christian Hildén         IF Femman                    15.03,0       0.17,3
  3. Lucas Finskas            IF Femman                    15.16,6       0.30,9
  4. Jacob Smeds              Oravais IF                   15.23,3       0.37,6
  5. Emil Sundell             IF Femman                    15.30,3       0.44,6
  6. William Back             Oravais IF                   15.38,6       0.52,9
  7. Aaron Häggman            Vörå IF                      16.13,6       1.27,9
  8. Jere Harju               Ilmajoen Kisailijat          16.39,5       1.53,8
  9. Patrick Tallbäck         IF Femman                    16.42,8       1.57,1
 10. Petrus Genas             Vaasan Hiihtäjät             16.45,6       1.59,9
 11. Pekka Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet       16.46,6       2.00,9
 12. Roope Perkiö             Vähänkyrön Viesti            17.13,1       2.27,4
 13. Akseli Latvala           Kyrön Voima                  17.45,1       2.59,4
 14. Mattis Nordström         Närpes Kraft Skidförening    18.10,0       3.24,3
 15. Jakob Ehrs               Vörå IF                      18.22,6       3.36,9
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta (3+2) 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Kuusisto           Laihian Luja                 15.25,7
  2. Ida Mäenpää              IF Brahe                     15.37,9       0.12,2
  3. Tuuli Raunio             Kyrön Voima                  15.43,1       0.17,4
  4. Linnea Backman           IF Femman                    16.19,1       0.53,4
  5. Tilde Niemelä            Malax IF                     16.24,5       0.58,8
  6. Aliina Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet       16.27,9       1.02,2
  7. Eveliina Suvanto         IK Falken                    17.38,9       2.13,2
  8. Julia Lönnberg           IF Femman                    18.09,6       2.43,9
  9. Matilda Snellman         IF Brahe                     18.21,2       2.55,5

 Keskeyttäneet   1
  - 184.  40079488  Hilma Holmback           IF Femman
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta (3+3) 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alexander Ståhlberg      NORRVALLA SKI TEAM           15.54,1
  2. Petteri Mattila          Teuvan Rivakka               16.16,5       0.22,4
  3. Santeri Leikas           Teuvan Rivakka               16.26,8       0.32,7
  4. Casper Hjerpe            NORRVALLA SKI TEAM           16.28,1       0.34,0
  5. Jimi Aalto               Vaasan Hiihtäjät             16.33,8       0.39,7
  6. Ville Nisula             Teuvan Rivakka               16.59,5       1.05,4
  7. Santeri Karppinen        Vaasan Hiihtäjät             17.04,1       1.10,0
  8. Oliver Rusk              NORRVALLA SKI TEAM           17.07,0       1.12,9
  9. Anton Sjölund            IF Brahe                     17.07,7       1.13,6
 10. Viktor Koivuniemi        NORRVALLA SKI TEAM           17.11,9       1.17,8
 11. Elias Syrjälä            Kortesjärven Järvi-Veikot    17.16,4       1.22,3
 12. Robin Mäenpää            IF Brahe                     17.35,1       1.41,0
 13. Pauli Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet       18.52,4       2.58,3
 14. Teemu Havimäki           Ilmajoen Kisailijat          19.41,9       3.47,8
 15. Axel Norrbacka           IK Falken                    20.43,5       4.49,4
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta (3+2) 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Cecilia Back             IF Minken                    15.33,6
  2. Nathalie Sten            Närpes Kraft Skidförening    16.11,6       0.38,0
  3. Alexandra Stark          Sundom IF                    16.54,9       1.21,3
  4. Andrea Lilja             Sundom IF                    16.55,4       1.21,8
  5. Suvi Hietaharju          Ilmajoen Kisailijat          17.19,6       1.46,0

 Poisjääneet   1
  - 209.  33349246  Elin Björk               IK Falken
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta (3+2) 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oona Eerola              Ähtärin Urheilijat           15.25,2
  2. Jenni Talvitie           Ilmajoen Kisailijat          16.42,2       1.17,0
Sarjaluettelo

NYL Naiset (3+2) 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Josefin Sandvik          IF Brahe                     15.26,8
  2. Lotta Tuominen           Seinäjoen Hiihtoseura        15.47,1       0.20,3
  3. Jessica Strandholm       Vörå IF                      17.06,9       1.40,1
  4. Sirpa Harju              Ilmajoen Kisailijat          17.27,4       2.00,6
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta (4*3) 12 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Benjamin Holmgren        IF Sibbo-Vargarna            31.50,6
  2. Niklas Sundström         IF Femman                    31.57,7       0.07,1
  3. Anton Storvall           IF Åsarna                    33.35,5       1.44,9

 Keskeyttäneet   1
  - 230.  24178853  Robin Damlin             Norrvalla Ski Team
Sarjaluettelo

MYL Miehet (4*3) 12 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Fredric Portin           IF Minken                    31.51,6
  2. Jori Selkämaa            Seinäjoen Hiihtoseura        31.52,3       0.00,7
  3. Johnny Sjölind           If Åsarna                    32.17,6       0.26,0
  4. Henrik Ekstrand          SKI TEAM MÄENPÄÄ             32.30,3       0.38,7
  5. Johan Ahlvik             IK Falken                    33.38,5       1.46,9
  6. Magnus Nyman             IF Minken                    34.07,3       2.15,7
  7. Sören Östman             IK Falken                    35.59,0       4.07,4
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta (4*3) 12 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Christian Grannas        Vörå IF                      31.19,0
  2. Mikael Eklund            Vörå IF                      31.54,1       0.35,1
  3. Pasi Auvinen             IF Brahe                     32.03,9       0.44,9
  4. Leif Ena                 IK Falken                    33.39,0       2.20,0
  5. Thomas Granholm          Vörå IF                      34.08,3       2.49,3
  6. Jan Grankull             IK Falken                    36.51,5       5.32,5
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta (3*3) 9 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ossi Hietaharju          Ilmajoen Kisailijat          25.49,5
  2. Robin Backlund           IK Falken                    28.20,5       2.31,0
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta (3*3) 9 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Erik Holm                IK Falken                    24.18,7
  2. Harri Ala-Lahti          Seinäjoen Hiihtoseura        24.39,9       0.21,2
  3. Jan-Erik Nordstedt       Vörå IF                      25.02,9       0.44,2
  4. Tom West                 IK Falken                    25.35,3       1.16,6
  5. Ulf Nylund               IF Minken                    25.36,7       1.18,0
  6. Pekka Ollikainen         Seinäjoen Hiihtoseura        25.39,5       1.20,8
  7. Christian Kantola        Sundom IF                    28.34,7       4.16,0
  8. Stefan Grannas           Vörå IF                      28.48,3       4.29,6
  9. Petteri Genas            Vaasan Hiihtäjät             29.21,5       5.02,8
Sarjaluettelo