VÖRÅSPELEN - VÖYRINKISAT 14.1.2017

L Ä H T Ö L I S T A

© Vörå IF

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; M16; N18; N20; NYL
; M20; MYL; M35; M18; M45

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.00.00  40461017   0           4  Tobias Cederholm        IF Minken
11.00.00  40370266   0           5  Arvi Riutta             HärmänsHiihtäjät
11.00.00  40461830   0           6  Oscar Smeds             Oravais IF
11.00.00  40406018   0           7  Isak Norrgård           IF Femman
11.00.00  40461852   0           8  Kalle Huhdankoski       KortJärv-Veik
11.00.00  40406398   0           9  Aron Holmström          Oravais IF
11.00.00  40336330   0          10  Emil Appel              Malax IF
11.00.00  40414478   0          11  Alexander Österberg     Oravais IF
11.00.00  40414479   0          12  Theo Österberg          Oravais IF
11.00.00  40415377   0          13  Rasmus Lindfors         IK Falken
11.00.00  40400205   0          14  Linus Back              Vörå IF
11.00.00  40465579   0          15  Elias Sundberg          IF Minken
11.00.00  40462727   0          16  Hannes Wägar            IF Femman
11.00.00  40410988   0          17  Rasmus Takala           HärmänsHiihtäjät
Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.05.00  40404797   0          21  Natalie Eklund          Vörå IF
11.05.00  40465741   0          22  Ida Sundqvist           IK Falken
11.05.00  40404091   0          23  Thea Wikblom            IF Minken
11.05.00  40464485   0          24  Saga Markén             Oravais IF
11.05.00  40463557   0          25  Ellinor Forsman         IF Minken
11.05.00  40461856   0          26  Iina Häggman            Vörå IF
11.05.00  40407141   0          27  Sanni Koivula           Laihian Luja
11.05.00  40403319   0          28  Tilde Jåfs              Vörå IF
11.05.00  40405379   0          29  Linnea Hyöty            Solf IK
11.05.00  40346514   0          30  Tilde Finskas           IF Femman
11.05.00  40400703   0          31  Aija Koivisto           Evijärven Urheilijat
11.05.00  40466172   0          32  Wilma Nylund            IF Femman
11.05.00  40466319   0          33  Eveliina Andersson      Oravais IF
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.10.00  40343058   0          37  Axel Grön               Vörå IF
11.10.00  40404089   0          38  Eddie Wikblom           IF Minken
11.10.00  40291275   0          39  Kevin Lindfors          IK Falken
11.10.00  40341116   0          40  Robin Liljeqvist        IF Minken
11.10.00  40400208   0          41  Walter Källbacka        Vörå IF
11.10.00  40465740   0          42  Ivar Sundqvist          IK Falken
11.10.00  40209755   0          43  Topias Vuorela          YlistKilp-Velj
11.10.00  40409761   0          44  Alvin Nordin            NärpKraftSkidför
11.10.00  40460644   0          45  Johan Yrjans            NärpKraftSkidför
11.10.00  40403322   0          46  Elias Ehrs              Vörå IF
11.10.00  40404277   0          47  Hannes Sundberg         IF Minken
11.10.00  40347837   0          48  Miro Auvinen            IF Brahe
11.10.00  40342786   0          49  Kaleva Tyystjärvi       Vähänkyrön Viesti
11.10.00  40343056   0          50  Iivar Häggman           Vörå IF
11.10.00  40346503   0          51  Hannes Sundell          IF Femman
11.10.00  40352694   0          52  Santtu Mylläri          Teuvan Rivakka
11.10.00  40346507   0          53  Christoffer Hildén      IF Femman
11.10.00  40350911   0          54  Sander Wikblom          IF Minken
11.10.00  40347310   0          55  Jico Knös               Solf IK
11.10.00  40465576   0          56  Rasmus Granholm         Vörå IF
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.15.00  40346240   0          60  Jenny Östman            Oravais IF
11.15.00  40215182   0          61  Nathalie Lindström      IF Femman
11.15.00  40286488   0          62  Alva Svenlin            If Åsarna
11.15.00  40404236   0          63  Evelina Janfelt         IF Minken
11.15.00  40357316   0          64  Ester Nybacka           IK Falken
11.15.00  40344604   0          65  Sara Cederholm          IF Minken
11.15.00  40402374   0          66  Isabella Enlund         NärpKraftSkidför
11.15.00  40399075   0          67  Kajsa Ekholm            IF Minken
11.15.00  40345180   0          68  Wilma Grannas           IF Brahe
11.15.00  40403318   0          69  Wilma Jåfs              Vörå IF
11.15.00  40402654   0          70  Winnie Markén           Oravais IF
11.15.00  40221726   0          71  Olivia Laasanen         Ilmajoen Kisailijat
11.15.00  40343290   0          72  Kajsa Back              Vörå IF
11.15.00  40370264   0          73  Nanna Tala              HärmänsHiihtäjät
11.15.00  40404239   0          74  Ella Janfelt            IF Minken
11.15.00  40293369   0          75  Linn Österberg          Oravais IF
11.15.00  40406604   0          76  Ellen Nyberg            If Åsarna
11.15.00  40346515   0          77  Ida Norrgård            IF Femman
11.15.00  40383632   0          78  Inez Sandberg           NärpKraftSkidför
11.15.00  40462724   0          79  Linnea Ståhl            IF Femman
11.15.00  40346173   0          80  Linnea Caldén           IF Minken
11.15.00  40281882   0          81  Anna Nybäck             IF Minken
11.15.00  40466310   0          82  Iza Hartvik             Vörå IF
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.25.00  40141042   0          86  Paavo Frusti            YlistKilp-Velj
11.25.00  40278855   0          87  Jimi Östman             Oravais IF
11.25.00  40280735   0          89  Noah Sjöblom            Sundom IF
11.25.00  40216539   0          90  Matts Södergård         Vörå IF
11.25.00  40208949   0          91  Topi Raunio             Kyrön Voima
11.25.00  40074533   0          92  Mika Kärkkäinen         KortJärv-Veik
11.25.00  40142429   0          93  Filip Stark             Sundom IF
11.25.00  40218885   0          94  Rasmus Krook            IK Falken
11.25.00  40286584   0          95  Viktor Nordin           NärpKraftSkidför
11.25.00  40221862   0          96  William Holmström       Oravais IF
11.25.00  40148585   0          97  Isak Finskas            IF Femman
11.25.00  40343291   0          98  Hugo Back               Vörå IF
11.25.00  40204894   0          99  Ville Lemberg           SeinäjHS
11.25.00  40284035   0         100  Viktor Krook            NärpKraftSkidför
11.25.00  40278854   0         101  Joel Östman             Oravais IF
11.25.00  40226810   0         102  Ville Nybacka           IK Falken
11.25.00  40345178   0         103  Oscar Grannas           IF Brahe
11.25.00  40229334   0         104  Joni Grankull           IK Falken
11.25.00  40211275   0         105  Elias Pirneskoski       Vähänkyrön Viesti
11.25.00  40226571   0         106  Jesper Lindfors         IK Falken
11.25.00  40218852   0         107  Melker Wikblom          IF Minken
11.25.00  40147089   0         108  Linus Furunäs           IF Femman
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.30.00  40152899   0         112  Julia Backlund          IK Falken
11.30.00  40226809   0         113  Lina Nybacka            IK Falken
11.30.00  40157184   0         114  Olivia Kumara           Laihian Luja
11.30.00  40350103   0         115  Maja Söderlund          IF Brahe
11.30.00  40210068   0         116  Sirja Tyystjärvi        Vähänkyrön Viesti
11.30.00  40219249   0         117  Eveliina Syrjälä        KortJärv-Veik
11.30.00  40198202   0         118  Emma Korhonen           IF Femman
11.30.00  40122907   0         119  Venla Koivula           Laihian Luja
11.30.00  40215549   0         120  Jadelen Knös            Solf IK
11.30.00  40211450   0         121  Aida Koivisto           Evijärven Urheilijat
11.30.00  40343057   0         122  Alina Grön              Vörå IF
11.30.00  40210773   0         123  Emilia Liljeqvist       IF Minken
11.30.00  40212402   0         124  Thea Kullman            Vörå IF
11.30.00  40282441   0         125  Wilma Hjerpe            IF Femman
11.30.00  40277154   0         126  Malin Cederholm         IF Minken
11.30.00  40409511   0         127  Mathilda Westermark     NärpKraftSkidför
11.30.00  40134989   0         128  Linda Hyöty             Malax IF
11.30.00  40148356   0         129  Jenny Aalto             Vaasan Hiihtäjät
11.30.00  40406603   0         130  Wilma Nyberg            If Åsarna
11.30.00  40212260   0         131  Emilia Österberg        Oravais IF
11.30.00  40212683   0         132  Johanna Häggkvist       NärpKraftSkidför
11.30.00  40076065   0         133  Inka Harju              Ilmajoen Kisailijat
11.30.00  40461860   0         134  Ida Kastus              Vörå IF
11.30.00  40213810   0         135  Venla Torrkulla         Vörå IF
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.35.00  40276529   0         139  Antonia Widd            Vörå IF
11.35.00  40072770   0         140  Iida Haukilahti         Vetelin Urheilijat
11.35.00  34517844   0         141  Teodora Westerlund      IF Brahe
11.35.00  40074187   0         142  Frida Achrén            Oravais IF
11.35.00  40402373   0         143  Julia Enlund            NärpKraftSkidför
11.35.00  40400209   0         144  Celine Ingman           Vörå IF
11.35.00  40137493   0         145  Matilda Saari           Oravais IF
11.35.00  40215180   0         146  Felicia Lindström       IF Femman
11.35.00  33720179   0         147  Sofia Karjanlahti       Ilmajoen Kisailijat
11.35.00  40284034   0         148  Felicia Krook           NärpKraftSkidför
11.35.00  40212682   0         149  Frida Häggkvist         NärpKraftSkidför
11.35.00  34398348   0         150  Tindra Jansson          Vörå IF
11.35.00  40066533   0         151  Mimi Nybacka            Vähänkyrön Viesti
11.35.00  40071652   0         152  Ines Tuohimaa           Solf IK
11.35.00  40140824   0         153  Linnea Källbacka        Vörå IF
11.35.00  33189969   0         154  Celina Hildén           IF Femman
11.35.00  40137491   0         155  Evelina Österberg       Oravais IF
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta (3+2) 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.40.00  34519295   0         159  Roope Perkiö            Vähänkyrön Viesti
11.40.00  40148586   0         160  Lucas Finskas           IF Femman
11.40.00  33832562   0         161  Patrick Tallbäck        IF Femman
11.40.00  40074207   0         162  Leonard Markén          Oravais IF
11.40.00  40145745   0         163  Petrus Genas            Vaasan Hiihtäjät
11.40.00  40070796   0         164  Akseli Latvala          Kyrön Voima
11.40.00  34507948   0         165  Aaron Häggman           Vörå IF
11.40.00  32933145   0         166  Pekka Frusti            YlistKilp-Velj
11.40.00  40403321   0         167  Jakob Ehrs              Vörå IF
11.40.00  34421846   0         168  William Back            Oravais IF
11.40.00  40076040   0         169  Jere Harju              Ilmajoen Kisailijat
11.40.00  40074192   0         170  Jacob Smeds             Oravais IF
11.40.00  33086486   0         171  Christian Hildén        IF Femman
11.40.00  40148593   0         172  Emil Sundell            IF Femman
11.40.00  40339436   0         173  Mattis Nordström        NärpKraftSkidför
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta (3+2) 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

11.55.00  33699585   0         177  Tilde Niemelä           Malax IF
11.55.00  40067853   0         178  Ida Mäenpää             IF Brahe
11.55.00  34128851   0         179  Sanni Kuusisto          Laihian Luja
11.55.00  31983730   0         180  Aliina Vuorela          YlistKilp-Velj
11.55.00  40287056   0         181  Eveliina Suvanto        IK Falken
11.55.00  33381385   0         182  Julia Lönnberg          IF Femman
11.55.00  40072013   0         183  Matilda Snellman        IF Brahe
11.55.00  40079488   0         184  Hilma Holmback          IF Femman
11.55.00  34535839   0         185  Tuuli Raunio            Kyrön Voima
11.55.00  40148584   0         186  Linnea Backman          IF Femman
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta (3+3) 6 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.00.00  31896128   0         190  Viktor Koivuniemi       NORRVALLA SKI TEAM
12.00.00  40065763   0         191  Anton Sjölund           IF Brahe
12.00.00  40047189   0         192  Robin Mäenpää           IF Brahe
12.00.00  32693100   0         193  Alexander Ståhlberg     NORRVALLA SKI TEAM
12.00.00  33201957   0         194  Ville Nisula            Teuvan Rivakka
12.00.00  34062849   0         195  Santeri Leikas          Teuvan Rivakka
12.00.00  33073198   0         196  Casper Hjerpe           NORRVALLA SKI TEAM
12.00.00  34455430   0         197  Oliver Rusk             NORRVALLA SKI TEAM
12.00.00  40219247   0         198  Elias Syrjälä           KortJärv-Veik
12.00.00  40147229   0         199  Axel Norrbacka          IK Falken
12.00.00  34498468   0         200  Teemu Havimäki          Ilmajoen Kisailijat
12.00.00  33995823   0         201  Jimi Aalto              Vaasan Hiihtäjät
12.00.00  33240523   0         202  Santeri Karppinen       Vaasan Hiihtäjät
12.00.00  32067480   0         203  Petteri Mattila         Teuvan Rivakka
12.00.00  31983785   0         204  Pauli Frusti            YlistKilp-Velj
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta (3+2) 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.20.00  33769622   0         208  Alexandra Stark         Sundom IF
12.20.00  33349246   0         209  Elin Björk              IK Falken
12.20.00  32787074   0         210  Andrea Lilja            Sundom IF
12.20.00  33748656   0         211  Nathalie Sten           NärpKraftSkidför
12.20.00  27436958   0         212  Suvi Hietaharju         Ilmajoen Kisailijat
12.20.00  32756157   0         213  Cecilia Back            IF Minken
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta (3+2) 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.20.00  32981139   0         217  Jenni Talvitie          Ilmajoen Kisailijat
12.20.00  30195655   0         218  Oona Eerola             Ähtärin Urheilijat
Sarjaluettelo

NYL Naiset (3+2) 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.20.00  26789172   0         222  Jessica Strandholm      Vörå IF
12.20.00  25631331   0         223  Josefin Sandvik         IF Brahe
12.20.00  40224549   0         224  Sirpa Harju             Ilmajoen Kisailijat
12.20.00  23495508   0         225  Lotta Tuominen          SeinäjHS
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta (4*3) 12 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.35.00  30309069   0         229  Benjamin Holmgren       IF Sibbo-Vargarna
12.35.00             0         230  Robin Damlin            Norrvalla Ski Team
12.35.00  31969851   0         240  Niklas Sundström        IF Femman
Sarjaluettelo

MYL Miehet (4*3) 12 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.35.00  24235880   0         234  Jonatan Lindqvist       IF Minken
12.35.00  27598553   0         235  Sören Östman            IK Falken
12.35.00  26774103   0         236  Magnus Nyman            IF Minken
12.35.00  25904178   0         237  Johan Ahlvik            IK Falken
12.35.00  25568051   0         238  Johnny Sjölind          If Åsarna
12.35.00  23237151   0         239  Jori Selkämaa           SeinäjHS
12.35.00  22922687   0         241  Fredric Portin          IF Minken
12.35.00  24309884   0         242  Henrik Ekstrand         SKI TEAM MÄENPÄÄ
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta (4*3) 12 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.35.00  21394779   0         246  Mikael Eklund           Vörå IF
12.35.00  33714826   0         247  Christian Grannas       Vörå IF
12.35.00  27419085   0         248  Pasi Auvinen            IF Brahe
12.35.00  40291276   0         249  Jan Grankull            IK Falken
12.35.00  21404708   0         250  Leif Ena                IK Falken
12.35.00  40347702   0         251  Thomas Granholm         Vörå IF
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta (3*3) 9 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.38.00  31225252   0         255  Robin Backlund          IK Falken
12.38.00  29515615   0         256  Ossi Hietaharju         Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta (3*3) 9 km P

   Lähtö  Lisenssi  Pari      Nro   Nimi                    Seura

12.38.00  32062168   0         260  Tom West                IK Falken
12.38.00  34215900   0         261  Stefan Grannas          Vörå IF
12.38.00  40166324   0         262  Harri Ala-Lahti         SeinäjHS
12.38.00  40217982   0         263  Erik Holm               IK Falken
12.38.00  27516739   0         264  Ulf Nylund              IF Minken
12.38.00  40052996   0         265  Christian Kantola       Sundom IF
12.38.00  27524705   0         266  Pekka Ollikainen        SeinäjHS
12.38.00  40462622   0         267  Petteri Genas           Vaasan Hiihtäjät
12.38.00  27519011   0         268  Jan-Erik Nordstedt      Vörå IF
Sarjaluettelo