Tour de Vörå (F) Final Climb

L Ä H T Ö L I S T A

© Vörå IF

Kilpailun sarjat: M21; M18; N21; M16; N16; M14; N14; M12; N12; M10; N10; M08; N08; M06; N06;


M21 Herrar Miehet 21 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.00.00                         1  Östman Sören            IK Falken
11.00.00                         2  Lahti Tommy             Skatila IK
11.00.00                         3  Mikael Eklund           Vörå IF
11.00.00                         4  Fors Wiljam             SK Åsen
11.00.00                         5  Carp Robin              Vörå IF
11.00.00                         6  Haglund Tommy           IK Falken
11.00.00                         7  Nyman Magnus            IF Minken
11.00.00                         8  Grannas Stefan          Vörå IF
Sarjaluettelo

M18 Herrar Miehet 18 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.02.00                        11  Damlin Robin            Vörå IF
11.02.00                        12  Lindqvist Jonatan       GIF
11.02.00                        13  Puutio Konsta           Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

N21 Damer Naiset 21 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.10.00                        17  Sjöström Annika         IF Brahe
11.10.00                        18  Rautiainen Henna        Himangan Urheilijat
11.10.00                        19  Ala-Aho Laura           Noormarkun Nopsa
11.10.00                        20  Rönnqvist Sara          Sundom IF
Sarjaluettelo

M16 Herrar Miehet 16 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.12.00                        24  Damlin Anton            Vörå IF
11.12.00                        25  Vikström Oscar          IF Femman
11.12.00                        26  Berglund Elias          Vörå If
11.12.00                        27  Sundström Niklas        IF Femman
Sarjaluettelo

N16 Damer Naiset 16 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.20.00                        31  Lilja Andrea            Sundom IF
11.20.00                        32  Back Cecilia            IF Minken
11.20.00                        33  Hautala Maiju           Vähänkyrön Viesti
Sarjaluettelo

M14 Herrar Miehet 14 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.22.00                        37  Markén Waldemar         Oravais IF
11.22.00                        38  Kullman Hannes          Vörå IF
11.22.00                        39  Hautala Jaakko          Vähänkyrön Viesti
11.22.00                        40  Lillqvist Eric          IK Falken
11.22.00                        41  Hjerpe Casper           Sundom IF
11.22.00                        42  Tarvonen Christian      IK Falken
11.22.00                        43  Achrén Christoffer      OIF
11.22.00                        44  Bengs Marius            NärpKraftSkidför
11.22.00                        45  Ena Jere                IK Falken
Sarjaluettelo

N14 Damer Naiset 14 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.30.00                        49  Keskinen Nella          Vähänkyrön Viesti
11.30.00                        50  Perttu Pauliina         Kyrön Voima
11.30.00                        51  Majapuro Anniina        Vähänkyrön Viesti
11.30.00                        52  Smeds Wilma             Oravais IF
11.30.00                        53  Saari Wilma             Oif
11.30.00                        54  Sund Linn               IF Femman
11.30.00                        55  Torrkulla Matilda       Vörå IF
11.30.00                        56  Blom Hannah             Sundom IF
11.30.00                        57  Välimaa Eveliina        Vähänkyrön Viesti
11.30.00                        58  Tikkala Emilia          Kraft Skidor
Sarjaluettelo

M12 Herrar Miehet 12 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.32.00                        62  Häggman Aaron           Vörå IF
11.32.00                        63  Ståhlberg Alexander     Vörå IF
11.32.00                        64  Markén Leonard          Oravais IF
11.32.00                        65  Harju Jere              Ilmajoen Kisailijat
11.32.00                        66  Back William            IF Minken
11.32.00                        67  Keskinen Eetu           Vähänkyrön Viesti
11.32.00                        68  Södergård Robert        Vörå IF
11.32.00                        69  Perttu Topi             Kyrön Voima
11.32.00                        70  Storbacka Mattias       IF Femman
11.32.00                        71  Sarin Emil              Oravais IF
11.32.00                        72  Pensar Jesper           Oif
11.32.00                        73  Finskas Lucas           IF Femman
11.32.00                        74  Friman Johan            Vif
Sarjaluettelo

N12 Damer Naiset 12 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

11.45.00                        78  Haglund Emma            Sundom IF
11.45.00                        79  Achrén Frida            Oif
11.45.00                        80  Torrkulla Henna         Vörå IF
11.45.00                        81  Lillmals Hanna          Tjöck IK
11.45.00                        82  Lindgren Ida            Oif
11.45.00                        83  Nyback Michelle         IF Minken
11.45.00                        84  Saari Matilda           Oif
11.45.00                        85  Tikkala Johanna         Kraft Skidor
11.45.00                        86  Häggkvist Frida         NärpKraftSkidför
11.45.00                        87  Lönnberg Julia          IF Femman
11.45.00                        89  Österberg Evelina       Oravais IF
12.30.00                        90  Nyback Nathalie         IF Minken
Sarjaluettelo

M10 Herrar Miehet 10 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.00.00                        93  Östman Joel             Oravais IF
12.00.00                        94  Finskas Isak            IF Femman
12.00.00                        95  Back Hugo               Vörå IF
12.00.00                        96  Ingves Anton            NärpKraftSkidför
12.00.00                        97  Holmström William       Oravais IF
12.00.00                        98  Lönnberg Valter         IF Femman
12.00.00                        99  Thors Alexander         Oif
12.00.00                       100  Strand Natanael         Oravais IF
Sarjaluettelo

N10 Damer Naiset 10 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.02.00                       104  Sandnäs Rebecca         IF Brahe
12.02.00                       105  Somppi Aada             Vähänkyrön Viesti
12.02.00                       106  Kullman Thea            Vörå IF
12.02.00                       107  Parhiala Emmi           IK Falken
12.02.00                       108  Koivula Venla           Laihian Luja
12.02.00                       109  Widd Antonia            Vörå IF
12.02.00                       110  Korhonen Emma           If Femman
12.02.00                       111  Grön Alina              Vörå IF
12.02.00                       112  Ingves Erika            NärpKraftSkidför
Sarjaluettelo

M08 Herrar Miehet 8 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.30.00                       116  Berglund Hampus         Vörå IF
12.30.00                       117  Häggman Iivar           Vörå IF
12.30.00                       118  Kullbäck Erik           Vörå IF
12.30.00                       119  Eriksson Elin           Vörå IF
12.30.00                       120  Östman Jimi             Oravais IF
12.30.00                       121  Strand Benjamin         Oravais IF
12.30.00                       122  Södergård Matts         Vörå IF
Sarjaluettelo

N08 Damer Naiset 8 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.30.00                       123  Käldman Melia           Oravais IF
12.30.00                       124  Österberg Linn          Oif
12.30.00                       125  Österberg Emilia        Oravais IF
12.30.00                       126  Back Kajsa              Vörå IF
12.30.00                       127  Renvall Jessica         Vörå IF
12.30.00                       128  Hjerpe Wilma            Sundom IF
12.30.00                       129  Kankaanpää Emma         Sundom IF
12.30.00                       130  Bergman Samantha        Oif
12.30.00                       131  Nyman Sara              Oravais IF
12.30.00                       132  Liljeqvist Emilia       IF Minken
12.30.00                       133  Penttinen Madelén       Oravais IF
12.30.00                       134  Torrkulla Venla         Vörå IF
Sarjaluettelo

M06 Herrar Miehet 6 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.30.00                       135  Sjöberg Hugo            Maxmo SK
12.30.00                       136  Käldman Leo             Oravais IF
12.30.00                       137  Strand Mårten           Vörå IF
12.30.00                       138  Liljeqvist Robin        IF Minken
12.30.00                       139  Österberg Theo          Oif
12.30.00                       140  Kinnunen Elias          Malax IF
12.30.00                       141  Thors Adrian            Oif
12.30.00                       142  Back Linus              Vörå IF
12.30.00                       143  Pensar Jesper           Oif
12.30.00                       144  Grön Axel               Vörå IF
12.30.00                       145  Bengs Hannes            NärpKraftSkidför
12.30.00                       146  Bergman Melwin          Oif
12.30.00                       147  Nyman Wilhelm           Oravais IF
Sarjaluettelo

N06 Damer Naiset 6 2.2 km V

   Lähtö  Lisenssi            Nro   Nimi                    Seura

12.30.00                       149  Markén Winnie           Oravais IF
12.30.00                       150  Markén Saga             Oravais IF
12.30.00                       151  Östman Jenny            Oravais IF
12.30.00                       152  Finskas Tilde           IF Femman
12.30.00                       153  Renvall Erika           Vörå IF
12.30.00                       154  Jåfs Wilma              Vörå IF
12.30.00                       155  Jåfs Tilde              Vörå IF
Sarjaluettelo